JOVL
JOVL
jovl
J�rvamaa Infoportaali logo
Foto:Nordecon Infra AS

   
 
  Uudised
  Teated
  Haridus
  Kultuur
  Sport
  Noored
  Turism
  Meedia
  REKLAAM

Küsitlus
shadow
Mitut Järvamaa kultuurisündmust sel suvel külastasid?
Ühte.
Kahte.
Kolme.
Rohkem kui kolme.
Mitte ühtegi.
Küsitluste arhiiv
Paku uus küsitlus

Järvamaa Kogukonnafond
Järvamaa Haigla
Järvamaa Ühistranspordi Keskus MTÜ
Annetus-toetusfond „Nutikad lapsed“
Kuma raadio
Maale elama
Kolm õpetlikku ja kasulikku videoklippi, mis juhendavad tarbijat erinevate tarbijaprobleemide korral
OSTAME OMADELT JA JÄTAME RAHA KOJU!
Väätsa Prügila
Sargvere mõis
Ühendus Weissenstein
Tarbija, tea oma õigusi!
Ajakeskus Wittenstein
Raudteemuuseum
MTÜ Järvamaa Spordiliit
Järvamaa Vabatahtlike Keskus
Järvamaa Eesti Südamaa fännileht
paide_kultuurikeskus
Maanteeinfo
Eesti Punane Rist Järvamaa SeltsNupud
 
l1
  Uudised
l3
Paides avati uus reoveepuhasti (pildid)
Täna kell 14 avati Paides pidulikult linna uus reoveepuhastusjaam ning kuulutati lõppenuks Järvamaa viimaste aastate üks suuremaid projekte - Ambla, Imavere, Kareda, Koigi, Paide ja Roosna-Alliku valla ning Paide linna ühisveevärgi ja kanalisatsioonisüsteemide rekonstrueerimine.
Paide reoveepuhasti avamine, foto: Anu Puusepp�
Energiatõhus eakatekodu saab nurgakivi
Väätsa eakatekodu nurgakivi pidulik asetamistseremoonia toimub teisipäeval, 26. augustil kell 15 Väätsa vallas (Türi tee 1).
Eakatekodu Väätsal�
Tänavuste Kaitseliidu päevade parim oli Järva malev
15.-17. augustini Võrumaal Kurgjärve Spordibaasis toimunud Kaitseliidu päevad võitis üldarvestuses Järva malev Võrumaa ja Jõgeva maleva ees. Foto: Tiit Tamberg
Kaitseliidu Järva malev�
Paide linnavalitsus võtab tööle pearaamatupidaja
Paide linnavalitsus võtab tööle pearaamatupidaja (ajutiselt äraoleva töötaja asendajaks). Konkursi tähtaeg: 19. september 2014.
�
Liikumissarja "Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa" VIII etapp kutsub osalema
Laupäeval, 30. augustil kell 12 toimub Koigis liikumissarja „Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa 2014“ VIII etapp.
Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa VIII etapp�
Siiri Sisask kutsub laulma Paide oma laulu
Taasiseseisvumispäeval annab Siiri Sisask Paides kontserdi oma lauludest. Kontserdi kavas on laul, millel on meie linna-maakonnaga otsene seos.
Taasiseseisvumispäeva kontsert Paides�
Paide naiskoor esineb Pariisis
Paide naiskoor osaleb 20.–24. augustini IV Pariisi rahvusvahelisel kooride ja orkestrite festivalil. Fotol: Paide naiskoor juunis 2014
Paide naiskoor 2014�
Paide kultuurikeskus annab hooajale avalöögi
30. augustil toimub Paide kultuurikeskuse hooaja avalöök, mis tutvustab kultuurikeskuse algava hooaja kultuurilisi ettevõtmisi, huvitegevust ja külalisesinejaid.
Hooaja avalöök 2014�
Noorte Kotkaste lühifilmide konkurss kutsub osalema
Kaitseliidu noorteorganisatsioon Noored Kotkad kuulutab välja lühifilmide konkursi "Iga noor tervitab võimalust panustada riigikaitsesse!". Konkurss kestab 30. septembrini.
Lühifilmide konkurss 2014�
Paides avatakse pidulikult uus reoveepuhasti
Homme, 19. augustil avatakse Paides pidulikult linna uus reoveepuhastusjaam ning kuulutatakse lõppenuks Järvamaa viimaste aastate üks suuremaid projekte - Ambla, Imavere, Kareda, Koigi, Paide ja Roosna- Alliku valla ning Paide linna ühisveevärgi ja kanalisatsioonisüsteemide rekonstrueerimine.
Paide uus reoveepuhasti�
Tänavakorvpallisari „Paide Suvi 2014“ IV etapi kokkuvõte
Pühapäeval, 17. augustil kogunes taas Paide Laia tänava korvpalliväljakutele mitmeid korvpallisõpru, et maha pidada selle suve neljas ehk eelviimane tänavakorvpalli etapp. Kohale tuli kokku 31 korvpallurit - 27 meest ning 4 poissi.
Tänavakorvpallisari "Paide suvi 2014"�
Arvamusfestival tõi kokku üle 4000 inimese
Arvamusfestivalil algas viimane arutelu, lavale astuvad parlamendierakondade juhid. Kahe päeva jooksul külastas Paide Vallimäge üle 4000 inimese, arutelusid oli kirglikke ja seinast seina teemadel. Järgmine Arvamusfestival toimub 2015. aasta augustis, mitmed organisatsioonid on juba endale teemalava koha broneerinud.
Arvamusfestival 2014�
Arvamusfestivali esimene päev: 2000 inimest, arutelu Eesti tulevikust
Arvamusfestivali esimesel päeval osales 2000 inimest. Päeva lõpetas suur arutelu tuleviku Eestist, kus sadakond inimest arutasid, milline on nende unistuste Eesti ja kuidas selleni jõuda.
Arvamusfestival 2014�
Arvamusfestivali 1. päev pildis
Arvamusfestivali 1. päev tõi Paide vallimäele rohkelt sisukaid ja põhjalikke arutelusid ning põneva kultuurikava. Festival jätkub homme. Ole kohal!
Arvamusfestival 2014�
Algas Paide linna ettevõtluskonkurss. Kandidaatide esitamise tähtaeg 10. september 2014!
Paide linnavalitsus kuulutas välja konkursi 2014. aasta parimate ettevõtete väljaselgitamiseks. Konkursi eesmärk on tunnustada Paide linna arengule kaasa aidanud tublisid füüsilisest isikust ettevõtjaid ja äriühinguid.
�
Arvamusfestival 2014 stardib!
Juba mõne tunni pärast algab Paides tänavune Arvamusfestival, mis kahe päeva jooksul toob Vallimäele enam kui 160 arutelu, arutelulavadele astub üle 500 kõneleja ja programmi jagub 30 erinevasse kohta.
Arvamusfestival 2013�
Järvamaa orienteerumisklubi JOKA naised jooksevad üliõpilaste MMil tublilt
Tšehhis Olomoucis toimuval üliõpilaste MM-l on Järvamaa orienteerumisklubist JOKA arvatud Eesti koondisesse Evely Kaasiku ja Sigrid Ruul. Mõlemad on oma avastardid teinud ja jooksnud hästi. Pildil: Evely Kaasiku
Evely Kaasiku�
Ohutuspäev ootab osalema
23. augustill kell 12-16 toimub Paides järjekordne ohutuspäev, mis sel aastal on pühendatud Paide tuletõrje 135. aastapäevale. Üritus on kõigile tasuta.
Ohutuspäev Paides�
Järvamaa omavalitsusjuhid soovivad Eesti koolide digipööret ja üldhariduskoolide IT-kompetentsikeskust Järvamaa riigigümnaasiumi juurde
Järvamaa Omavalitsuste Liit saatis haridusminister Jevgeni Ossinovskile kirja, milles tehakse ettepanek rakendada vabariigi üldhariduskoolides digiõpet toetav motivatsioonipakett ning ühtlasi leitakse, et Järvamaale rajatava riigigümnaasiumi juurde võiks luua üldhariduskoolide IT-alase kompetentsikeskuse.
JOLi logo jpg�
Järvamaa omavalitsusjuhid hakkavad maakonna riigigümnaasiumi sisupoolt arutama
Järvamaa Omavalitsuste Liidu juhatus otsustas kutsuda 3. septembriks kokku töörühma, mis hakkab arutama, millised saavad olema maakonna riigigümnaasiumi õppesuunad.
JOLi logo jpg�
Järva-Jaanis toimub õpiõhtu
Neljapäeval, 14. augustil on Järva-Jaani kultuurimajas õpiõhtu, mille korraldab Eesti Vabaharidusliit (www.vabaharidus.ee). Ajavahemikus k 17-21.00 on võimalik osa saada mõnest lühikoolitusest ning osaleda loovates õpitubades.
Õpiõhtu Järva-Jaanis�
Järvamaa piiril Riiusaares avatakse Eesti- ja Liivimaa kunagist eraldusjoont tähistav piirikivi
Järvamaad on nimetatud keskpõrandaks, mis mõtteliselt eraldab paeset Põhja-Eestit kuplilisest Lõuna-Eestist. Oleme Eestimaa südames, aga ikkagi kellegi või millegi suhtes piirimail.
Ettevalmistustööd piirikivi avamiseks Riiusaares, foto: Päinurme Koduloomuuseum�
Järvamaa Omavalitsuste Liit kuulutab välja Järvamaa 2015. aasta laulu- ja tantsupeo ideekavandite konkursi
Järgmisel aastal Türil toimuva maakonna laulu- ja tantsupeo teostamiseks oodatakse ideekavandeid hiljemalt 5. septembriks.
ltp ideekavandite konkurss�
Vabalinnad Arvamusfestivalil
Sel reedel ja laupäeval Paides toimuva Arvamusfestivaliga on Paide Wabalinna maja ka sel aastal palju seotud. Majas asub festivali staap ja see on festivali vabatahtlike üheks tegevuskeskuseks.
Wabalinna maja�
Kristjan Kõljalg: Tervis, meie kalleim vara
Meie eesmärk on, et Järvamaale jääb kvaliteetset arstiabi pakkuv üldhaigla ka aastal 2030. Haiglates pakutavate tervishoiuteenuste võimalikult kodulähedane kättesaadavus on eesmärk, millele mõningal määral vastandub teenuse kvaliteet, seda nii juhtumite vähesuse, raha vähesuse, kui ka kvalifitseeritud personali vähesuse tõttu.
Kristjan Kõljalg, foto: Anu Puusepp�
Tähistati 450 aasta möödumist Sääsküla esmamainimisest
Laupäeval 9. augustil toimus Sääsküla (Ambla vald) esmamainimisele pühendatud ajalootund ja külakokkutulek. Kuigi väärikas üritus ei pakkunud huvi kohalikele vallajuhtidele ega ka ajakirjandusele, oli kohal siiski kokku 170 Sääsküla elanikku ja külalist. Pildil: külaelanikud bussi ootamas.
Arhalised mehed tutvustavad ilmunud valimikku Sääsküla regilauludest�
Avatud uste päev E-Piim spordihallis
E-Piim Spordihalli avatud uste päev toimub 30. augustil 2014 kell 11.00-16.00. Võimalus soetada kuukaardid ja muud pääsmed 25% odavamalt. Kasuta võimalust ja ole kohal, see saab olema üks tore päev!
Avatud uste päev�
Türi kultuurikeskuses etendub järgmine noortemuusikal
Üle-eestiline Noorte Muusikaliteater toob järgmisel nädalal Türi kultuurikeskuses lavale muusikali “Suvelõõm”.
Suvelõõm�
Türi Põhikooli direktor on valitud
Türi Vallavalitsus kinnitas tänasel, 12. augusti istungil Türi Põhikooli direktoriks 18. augustist 2014 Ervin Jürisoo.
Türi linna silt�
Järvamaa laulu- ja tantsupeo piletimüügist jõudis annetus Järvamaa Pärandi sihtkapitalile
Vastavalt varasema Paide linnavalitsuse otsusele tehti igalt müüdud piletilt 5 sendine annetus SA Järvamaa Kogukonnafondi poolt hallatavale Järvamaa Pärandi sihtkapitalile. Üksik- ja perepileteid müüdi Järvamaa laulu- ja tantsupeol kokku 1190 ning sellest tuli annetus kogusummas 59 eurot ja 50 senti.
�
Juulikuu Järvamaa tööturul
Juulikuu viimasel päeval oli 655 registreeritud töötut, mis moodustab 4,4% Järvamaa tööjõust.
Juulikuu Järvamaa tööturul�
Sargvere mõisakino pakub põnevat kinoseanssi
Järgmine mõisakino seanss saab toimuma 17. augustil kell 18.00-21.30, mil mõisa külastab Maailmafilmi festival.
Sargvere mõisakino august 2014�
Schenker liiga võrkpallikohtumised E-Piim spordihallis
Mullu Eesti võrkpalli esiliiga võitnud Paide/Türi/Väätsa meeskond on astunud sammu edasi ning liitub uuel hooajal Eesti-Läti ühisliigaga. Meeskond hakkab kandma Järvamaa võrkpalliklubi nime.
Järvamaa võrkpalliklubi�
Järvakad esinesid edukalt orienteerumise Eesti meistrivõistlustel
Nädalavahetusel selgitati Võrumaal Eesti meistreid orienteerumisjooksus. Medaliheitlused toimusid koguni kolmel orienteerumisalal – orienteerumissprindis, öisel tavarajal ja sprindi teatejooksus. Järvamaa orienteerumisklubile JOKA olid võistlused väga edukad ja koju toodi 12 medalit, sealhulgas 3 medalit eliitklassis.
Orienteerumise Eesti MV�
Järvamaa omavalitsuste liit ootab taotlusi maakonna parimate õpetajate tunnustamiseks
Omavalitsuste liit annab välja kolm preemiat: aasta õpetaja, noore õpetaja ning klassiõpetaja ja koolieelse lasteasutuse õpetaja preemia. Taotlusi parimate õpetajate tunnustamiseks oodatakse alates 12. augustist, viimane tähtaeg taotlustele on 12. september kell 15:00.
hariduspreemia 2011�
Paides saab tasuta õigusabi
Reedel, 15. augustil saab Järva maavalitsuses tasuta õigusnõu võrdõigusvoliniku kantselei juristilt. Nõustamine toimub kell 12.45 – 15.45 Järva maavalitsuses (Rüütli 25, I korrusel). Tagatud on ligipääs ka ratastooliga liikujatele.
�
Koeru Vabadussõja mälestusmärk 80 (pildid ja video)
Vabadussõjas langenud Koeru kihelkonna kangelaste mälestusmärgi 80. aastapäeva tähistamine 9. augustil 2014.
�
Sumeda suveõhtu kontsert Koeru kirikus (pildid ja video)
Paide Naiskoor ja Ulstein Mannskor Norrast Koeru kirikus 9. augustil 2014.
�
Järvamaa memmede rahvatantsupäev (pildid ja video)
Järvamaa memmede tantsurühmade rahvatantsupäev "Ma ise ilutegija" 9. augustil 2014 Järva-Jaani Vanatehnika Varjupaigas.
�
Rukkilõikuse talgud Jürimardi talumuuseumis (pildid ja video)
Rukkilõikuse talgud Jürimardi talumuuseumis Metsla Külas Järva-Jaani vallas 9. augustil 2014.
�
Liikumissarja "Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa" VII etapp kutsub osalema
Pühapäeval, 17. augustil toimub Türi–Tamsalu matkateel jalgrattamatk,mis on ühtlasi liikumissarja „Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa 2014“ VII etapp.
Rattamatk�
Tule arvamusfestivalil kuulama Järva Teataja arutelusid!
Järva Teataja, Sakala ja Virumaa Teataja ootavad kõiki laupäeval, 16. augustil Paides arvamusfestivalil Ühinenud Ajalehtede lava juurde, kus korraldatakse neli arutelu.
JT arvamusfestivalil�
�
  Foorum
�

11.07.2014 Kaugbussiliin 572 (Tallinn-Paide-Põltsamaa-Tartu-Räpina-Värska-S
19.06.2014 Muruniitmis teenus
19.06.2014 Muruniitmis teenus
06.06.2014 ANDA ÜÜRILE 3- TOALINE KORTER PAIDES!
04.06.2014 üürida 1-toaline korter koerus

Palume Järvamaa Infoportaalist võetud andmete kasutamisel viidata jarva.ee!Portaali videod:
Veeohutuskampaania "Ära lase purjus sõpra vette"
!Viimane tänavaküsitluse video
Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa 2014
LTP IDEEKAVANDITE KONKURSS
Taasiseseisvumispäev 2014
Rajaleidja
Hooaja avalöök 2014

Kalender
 
  Kalender
�
August 2014 TagasisEdasi
 
E T K N R L P
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Täna 20.08.2014
 
21:00
 
16:00
 
14:00
 
10:00
Homme 21.08.2014
 
18:00
 
18:00
 
13:00

  Teated
�
Avatud uste päev E-Piim spordihallis
30.08.2014 11:00
Matemaatika-füüsikaainesektsiooni nõupidamine Paide Ühisgümnaasiumis
29.08.2014 14:00
Muusikaõpetajate ainesektsiooni nõupidamine Paide Gümnaasiumis
29.08.2014 14:00
Puhkpillikontsert Jäeva-Jaani kirikus
26.08.2014 19:00
Suvelõpu perepäev Roosna-Alliku tehisjärve ääres
24.08.2014 15:00
Aleksandri poolmaraton
24.08.2014 13:00
Balti keti 25. aastapäeva tähistamine Türil
23.08.2014 12:00
Ohutuspäev Paides
23.08.2014 12:00
Jalgrattamatk Türi-Tamsalu matkateel
17.08.2014 12:00
Päinurme piirkonna külade kokkutulek
16.08.2014 12:00
Järsi, Türje ja Võhmuta külade päev
16.08.2014 12:00
Doonoripäev Järva-Jaani kultuurimajas
15.08.2014 10:30
Suvelõpu perepäev pühapäeval, 24. augustil
15.08.2014
Õpiõhtu Järva-Jaanis
14.08.2014 17:00

  Ilm Järvamaal
�


Lovesong
Tehnikasõltuvus
Prints ja Kerjus
Madissoni sillad
Peeter Oja Kui loll võib inimene olla
Hiired pööningul
Kodu tuleohutuks näitus
Ruumide rent
Vana õngitseja
Memory 2015
Testosteroon
 kahe isanda teener
Hävituse ingel viimane
J�rvamaa Infoportaal Tel: +372 385 0400 e-post: portaal(at)jarva.ee

Galerii Videod Foorum Kuulutused Kontakt KKK Avalehele