JOVL
JOVL
jovl
J�rvamaa Infoportaali logo
Foto:Helje Mets

   
 
  Uudised
  Teated
  Haridus
  Kultuur
  Sport
  Noored
  Turism
  Meedia
  REKLAAM

Küsitlus
shadow

Maanteeinfo
Raudteemuuseum
Järvamaa Ühistranspordi Keskus MTÜ
Järvamaa Haigla
Järvamaa Kogukonnafond
Väätsa Prügila
Ühendus Weissenstein
MTÜ Järvamaa Spordiliit
Sargvere mõis
Ajakeskus Wittenstein
Eesti Punane Rist Järvamaa Selts
Maale elama
Kuma raadio
Järvamaa Keskraamatukogu
SA Kesk-Eesti õppe- ja kompetentsuskeskus
paide_kultuurikeskus
KÜSK
Rajaleidja
A.H.Tammsaare muuseumNupud
 
l1
  Uudised
l3
ERR uudis: Ekspert: Järvamaa omavalitsused ei peaks linna staatuse kaotamise pärast kartma
Maakonnakeskus Paide ei ole kunagi tahtnud võtta Järvamaa omavalitsuste ühinemiskõneluste eestvedaja rolli, kartes kaotada linna staatust. Geomedia OÜ konsultandi Rivo Noorkõivu sõnul on selline kartus asjata.
Video
KÜSK hakkab koordineerima maakondlike arenduskeskuste vabaühenduste konsultante
Alates 1. juunist koordineerib KÜSK maakondlikes arenduskeskustes töötavate vabaühenduste konsultantide võrgustikku, võttes selle ülesande üle Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt. Muudatus aitab tagada, et kodanikuühendustele pakutavad tugiteenused oleksid tõhusad ja jõuaksid paremini sihtrühmani.
kysk logo�
Võidutule toojad on sel aastal Tiia Mettus ja Jüri Karus
Võidutule Järvamaale Väätsal toimuvale maakaitsepäevale toovad Hiiumaalt Tiia Mettus ja Jüri Karus.
tuletoojad.jpg�
Liilia Mänd: Lepime kokku, et selle aasta lõpupidudest jääb kõigile vaid hea mälestus
„Kuidas oli korraldatud Teie lõpupidu?“ „Koolides korraldatav ongi aktus+tavaliselt mingi väike kogunemine kas mõnes kooli ruumis või ka koolivälises asutuses, nositakse värskeid rosinaid ja rüübatakse vahuveini.
BB5A0800web.jpg�
Laulu- ja tantsupeo tuli jõudis reedel kõikidesse omavalitsustesse
Maakonna laulu- ja tantsupeo eelsel päeval käis peotuli läbi maakonna kõik omavalitsused, kogudes kokku häid soove ja tervitusi.
tuletee 460.JPG�
Tänasega algab suplushooaeg
Sellel suplushooajal avatakse rannamõnude nautijatele üle Eesti 54 avalikku supluskohta, mis on ühe võrra enam kui möödunud suplushooajal. Järvamaal on avalikke suhtluskohti 7.
tehisjarv.JPG�
Soeta rahvusooper Estonia etenduste piletid soodushinnaga!
Paide Kultuurikeskuse 2015/2016a hooajal külastab Rahvusooper Estonia Paidet kahe etendusega: muusikal „Mees La Manchast“ 14. oktoobril ja ballett „Bajadeer“ 10. veebruaril. Tänasest müügil soodushinnaga piletid!
Bajadeer.jpg�
Eesti lipu päeval sinimustvalged lehvima!
4. juunil, Eesti lipu päeval kell 7.57 heisatakse Eesti lipp pidulikult Kaitseliidu Järva Maleva lipuväljakul Türil. Maavanem Alo Aasma kutsub kõiki järvakaid heiskama sel päeval sinimustvalged lipud oma kodudel.
Kaitseliidu Järva maleva lipuväljak 2006.JPG�
Vao lasteaed ja Aravete võimla saavad rekonstrueerimiseks toetust
Regionaalsete investeeringutoetuste programmi komisjon otsustas 2015. aasta I taotlusvoorus toetada kahte Järvamaalt esitatud projekti. Toetust saavad Koeru vald Vao lasteaia rekonstrueerimiseks ja MTÜ Ambla Spordiklubi Aravete võimla rekonstrueerimise jätkamiseks. Mõlema projekti toetuseks eraldatakse 31 956 eurot.
Ambla Spordihoones november 2014.JPG�
Kogupereüritus "Laps vajab perekonda" pildis
Neljandat korda toimus Paides koguperepäev "Laps vajab perekonda", et pöörata tähelepanu lastele, kes ei kasva kodus.
laps_vajab.jpg�
Türi Kesklinna lasteaial valmis uus katus
Nagu plaanitult sai Kesklinna lasteaia uus katus 28. mail valmis. Valmimist tähistas ka väike avamisepidu: lapsed laulsid ehitajatele ja jagasid apelsine ja šokolaadi. Braxen OÜ ehitajad omakorda tänasid lapsi kommidega.
katus.jpg�
Võistlussarja Türi Compak Sporting II etapi tulemused
30. mail peeti Türil, Lokuta jahilasketiirus traditsioonilise võistlussarja Türi Compak Sporting seeriavõistluse II etapp. Osales kokku 28 laskurit üle Eesti.
http://www.soopuhkemaja.ee�
Järvalane naasis karikavõistlustelt kullaga
30. - 31.05.2015 toimusid Tallinnas, Männiku jahilasketiirtus 2015 aasta Eesti karikavõistlused jahilaskmise Olümpiaharjutustes. Järva maakonnast osales võistlusel Väätsa Spordiklubi esindav ja Türil harjutav Reino Velleste.
Reino  Velleste.jpg�
Mitu tuhat laulu- ja tantsupeolist lustis Türil (pildid)
Täna toimus Türil Järvamaa laulu- ja tantsupidu „Ringmäng“. Maakonna peol lustis sel aastal ligi 2500 osalejat 131 kollektiivist.
lust.JPG�
Paide Gümnaasium pidas kevadpidu
Eile, 28. mail, toimus kooli traditsiooniline kevadkontsert, mis esmakordselt leidis aset Vallimäel. Ilm oli nagu tellitud- päike paistis ja kõigil oli tuju hea.
pg_kevakontsert.jpg�
Koeru kodutütred stardivad Ernakesel
Sel nädalavahetusel, 29.-31. maini, toimub Raplamaal Raikküla vallas kodutütarde üle-Eestiline sõjalis-sportlik võistlusmatk Ernake. Järvamaad esindab sellel võistlusel, maakondliku luureretke võitja, Koeru rühma neljaliikmeline võistkond, kuhu kuuluvad Laura Lehtmets, Carolyn Mets, Heli Paluoja ja Rebekka-Maria Remmelgas. Foto on illustreeriv.
ernake.jpg�
Kultuurihiies süttis peotuli (pildid)
Täna kell 10 süüdati Järvamaa kultuurihiies maakonna laulu- ja tantsupeo tuli, mis liigub läbi kõigi omavalitsuste. Igas paigas, kus tuli peatub, kuuleb 10–20 minuti vältel tule vastuvõtu laulu, tantsu või muid etteasteid.
tuli (2).JPG�
Järvamaa käsitöötalud avavad huvilistele uksed
ERKL-i XX Käsitööpäevade raames avavad 30. mail Järvamaa käsitöötalud huvilistele uksed. Külalisi ootavad Uue-Auna käsitöötalu ja Pärtsaare talu Wile Farm.
wile_perenaine.JPG�
2. juunil on Maakonnatunni külalisteks Järvamaa noortekogu ja Järvamaa Pensionäride Koondise esindajad
Teisipäeval, 2. juunil kell 13.00 Kuma raadios algava Maakonnatunni külalised on Järvamaa Noortekogu liige Carolyn Mets, Imavere noored Doris Pärnjõe ja Maarja Okas ning Järvamaa Pensionäride Koondise juhatuse liige Eha Pehk.
Maakonnatund 1905.JPG�
30. mail Türi lauluväljakul toimuv Järvamaa laulu- ja tantsupidu kannab pealkirja „Ringmäng”
Homme, 29. mail kell 10 süüdatakse peotuli Järvamaa kultuurihiies Vargamäel. Tuli liigub läbi Järvamaa omavalitsuste ja jääb peo alguseni hoiule Türi Püha Martini kirikusse. Tule teekonna lõpetab kell 22 Johansonide öökontsert Türi kirikus.
Jarvamaa_laulupidu_Tyril.jpg�
Olümpiaadivõitjad sõitsid preemiareisile (lisatud kokkuvõte aineolümpiaadidest)
Täna kell 9 alustasid maakonna õpilaste aineolümpiaadide tublimad Paide kultuurikeskuse juurest sõitu preemiareisile Tallinna lennusadamasse. Neid olid saatmas ja ütlesid oma õpetussõnad ning tänusõnad tehtu eest maavanem Alo Aasma ja Järvamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Pipi-Liis Siemann. Preemiareis asendab sel aastal maakonnajuhtide vastuvõttu.
Olümpiaadivõitjad 2015.JPG�
Maavanem külastas Imavere valda
27. mail külastas maavanem Alo Aasma Imavere valda. Maavanem kohtus vallajuhtide ja ametnikega ning külastas Imavere lasteaeda, sotsiaalmaja, päevakeskust, arstiabipunkti, rahvamaja, põhikooli, raamatukogu, noortekeskust ja spordihoonet. Maavanem tutvus ka OÜ Imavere Soojus tööga ning külastas aktsiaseltsi Graanul Invest pelletitehast.
Imavere muusikastuudio.JPG�
Järvamaa maakaitsepäev toimub Väätsal
23. juunil 2015 toimub Väätsal Järvamaa maakaitsepäev. 26.mail kogunesid Väätsa vallavalitsuses nõupidamisele Kaitseliidu Järva Maleva, Järva maavalitsuse ja Väätsa vallavalitsuse esindajad, et läbi arutada maakaitsepäeva kava ja täpsustada erinevaid tegevusi.
Maakaitsepäeva nõupidamine.JPG�
Täna seatakse Türi Kultuurikeskusesse üles Järvamaa käsitöö ülevaatenäitus
Kesk-Eesti Käsitööselts ja Rahvakultuuri Keskus kutsuvad uudistama kes ja millist käsitööd valmistavad tänasel päeval Järvamaal. Laupäeval, 30. mail on näitus avatud kõigile huvilistele kell 9:00- 17:00. Näitus on koostatud teemal „Järvamaal loodud“. Näituse kujundas Türi kunstnik Ülle Kuldkepp.
lili_uus.jpg�
Rulapark kerkib (pildid)
Paide Avatud Noortekeskuse õuele hakati skateparki ehitama. Esimesed rambid on juba püsti. Ehitab OnWheels OÜ, töömeeste teada püsib ehitus graafikus ning plaanide järgi peaks rulapark valmima 8. juuniks.
rulapark.jpg�
Kaalepi küla kandideerib Aasta küla 2015 tiitlile
2015.a valitakse kuuendat korda Kodukandi Aasta Küla ning see kuulutatakse välja 7. augustil Eesti Külade XI Maapäeval Järvamaal Säreveres. Rahva lemmikküla valitakse koostöös Terevisiooniga teist korda. Järvamaalt kandideerib Aasta küla tiitlile Kaalepi küla. Oma lemmiku poolt saab hääle anda kuni 12. juunini http://etv.err.ee/l/meelelahutus/terevisioon.
Kaalepi kylade esindajad Terevisioonis.jpg�
Paide Muusikakool ootab uusi õpilasi
Paide Muusikakool ootab õppima muusikahuvilisi lapsi 2015/2016 õ.a. Pildil: Paide Muusikakool, foto: Paide Muusikakool/FB.
muusikakool.jpg�
Jalgpalli karikavõistluste finaali vaatama sõidutavad fännibussid
Paide Linnameeskond peab 30. mail klubi ja kogu Järvamaa ajaloo ühe olulisema kohtumise, kui Evald Tipneri Eesti karika finaalis kohtutakse Tallinnas A.LeCoq Arenal Nõmme Kaljuga. Selleks suureks jalgpallipäevaks valmistub ka Paide Linnameeskond suurte jõududega – Paidest ja Järvamaalt väljuvad eraldi fännibussid, staadionil on enne mängu fänne tervitamas eraldi fänniala ja üllatused klubi värvide näitamiseks mängus on varuks ka tribüünidel.
finaal.jpg�
Stardib Credit24 Rahvaliiga Suvevolle viies hooaeg
Alates 2. juunist algab samaaegselt seitsmeteistkümnes Eestimaa paigas võistlussarja Credit24 Rahvaliiga Suvevolle viies hooaeg. Järvamaa Suvevolle turniirid toimuvad sel aastal kõik Paide tehisjärve äärsetel liivaväljakutel. Kõikidel etappidel autasustatakse diplomite ja auhindadega kolme paremat.
SUVEVOLLE 4 ETAPP.jpg�
MTÜ Rakuke korraldab augustikuus pärimuslikud perepäevad
2014. a sügisel kogunesid Peetri kooli muusikaklassis Hedi Jürgeni ja Leila Joosepsoni eestvedamisel kümmekond pärimusmuusika ja -kultuurihuvilist Kareda vallast ja kaugemaltki. Huviring käis koos kaks korda kuus ning kevadel 2015 vormus ametlikult nime alla MTÜ Rakuke.
parimuslikud.jpg�
EAS korraldab juunis kaks sihtturuseminari
EAS korraldab juunis Taani ning Hollandi ja Briti turgude sihtturuseminarid. Seminarid annavad hea ülevaate turule sisenemise võimalustest, jagatakse infot kontaktide ja koostöövõimaluste kohta ning toimub võrgustamine. Seminari toimumist rahastab EAS Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.
eas_yhevarviline_logo_sinine.jpg�
Nädala lõpuni saab registreeruda avatud talude päevale
Nädala lõpuni saavad Eesti talud ja põllumajandustootjad anda teada soovist osaleda üle-eestilisel avatud talude päeval. Praeguseks on kirjas ligi 150 osalejat, suurtest piimafarmidest kuni väiksemate peretaludeni. Foto: Anu Puusepp
avatud2013.JPG�
Algas ohutuslaager „Kaitse end ja aita teist“
Metsajõel algas 26. mail ohutuslaager „Kaitse end ja aita teist“. Laagrist võtavad osa maakonna 17 kooli kuuendate klasside õpilaste kaheksaliikmelised võistkonnad. Noored saavad kahe päeva jooksul üle korrata õppeaasta jooksul teooriatundides omandatu ja osaleda erinevates võistlusmängudes.
Kaitse end ja aita teist 2015.JPG�
Raekoja ees toimub kolmapäeva jalgpallishow
Kolmapäeval, 27. mail kell 12:00 on Evald Tipneri nimeline meeste jalgpallikarikas linnarahvale uudistamiseks Paide Raekoja ees, kus väärt auhinda tervitavad linnapea, finaali jõudnud Paide Linnameeskonna juhid ja jalgpalliliit. Üritusele on oodatud kõik huvilised! Pildil Tipneri nime kandev Eesti karikas. Foto: Lembit Peegel
Tipneri karikas.JPG.jpg�
Türi vallavanem tunnustab tublisid koolilõpetajaid
27. mail kell 14 toimub Oisu rahvamajas traditsiooniline vallavanema vastuvõtt Türi valla tublidele koolilõpetajatele. Vastuvõtule kutsutud noored on olnud aktiivsed koolielust osavõtjad, edukad võistlustel, konkurssidel ja olümpiaadidel osalejad ja on tublid sportlased, kunstnikud, tantsijad ja lauljad.
gerberad.jpg�
Järvamaa käsitöölised valmistuvad külalisi vastu võtma
29.-30. mail toimuvad Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu XX Käsitööpäevad Järvamaal. Türile on oodata sadakond käsitöömeistrit üle Eesti. Järvamaa käsitöölised panevad kokku ülevaatenäituse "Järvamaal loodud", mis on 30.05 kell 9:00-17:00 Türi Kultuurikeskuses kõigile huvilistele avatud! Pildil: Piret Kreitsman ja Margot Marks oma kätetööd mannekeenidele selga sobitamas.
kasitoomoodPiret ja Margot.jpg�
Balti riikide ühine pumbameeskond sõidab Saksamaale õppusele
28. maist 1. juunini toimub Saksamaal Hoya linnas rahvusvaheline koostöö õppus EU Demodex 2015. Järvamaalt kuuluvad pumbarühma meeskonda: Lääne päästekeskuse Järvamaa päästepiirkonna juhataja Janar Kärner, Lääne päästekeskuse Türi päästekomando pealik Eilo Eesmäe ja Lääne päästekeskuse Järvamaa päästepiirkonna operatiivkorrapidaja Anatoli Ivanov.
phoca_thumb_l_img_0046.jpg�
Järvamaa muuseumis saab näha ainulaadset näitust õllepudelitest
Tõesti-tõesti, pealkiri vastab tõele. Nimelt on võimalik sellel suvel Järvamaa muuseumis näha väljapanekut, mis paneks võib olla esimese hooga inimese kukalt kratsima. Mis õllepudelinäitus? Kui ma tahan neid vaadata, siis näen ma neid poes nagunii. Kuid huvitavaks läheb asi alles siis, kui selgub, millise väljapanekuga tegelikult tegu on.
muuseum_pudelikaeladefekt_plakat.jpg�
Türi valla noorte- ja lastekaitsepäev ootab osalema
Lastekaitsepäeva mõte on juhtida ühiskonna tähelepanu laste probleemidele. Lastekaitsepäeva tähistamine sai alguse 1925. aastal Genfis toimunud ülemaailmsel konverentsil. Mitmed riigid tähistavad lastekaitsepäeva erinevatel aegadel.
Tri noortepev 1.06.jpg�
29. mail süüdatakse peotuli Järvamaa kultuurihiies Vargamäel
Tuletõrvik liigub läbi Järvamaa omavalitsuste ja jääb 29. mai õhtul ööbima Türi kirikusse. Laupäeval, 30. mail toob Järvamaa Kultuuripärl 2014 Anu Pink tule Järvamaa laulu- ja tantsupeole.
Laulu- ja tantsupeo tule teekond 2015.jpg�
Lastevanemate kool lõpetab õppeaasta
1. juunil, lastekaitse päeval, toimub Järvamaa Rajaleidja keskuses selle õppeaasta viimane Lastevanemate kool teemal „Head lapsed kasvavad vitsata“. Osavõtt tasuta ja eelnevalt registreerima ei pea.
innove_rajaleidja.JPG�
PÜG abituriendid saavutasid esikoha vabariiklikul matemaatikakonkursil
Vabariiklikul matemaatikakonkursil " Märka matemaatikat enda ümber" tulid Paide Ühisgümnaasiumi abituriendid Kert Kaasik ja Madis Janno esikohale.
PYG maja�
�
  Foorum
�

07.05.2015 RENDIN GARAAŽI TÜRIL!
19.02.2015 Elene pood
02.02.2015 Elektritööd Rapla- ja Järvamaal
30.01.2015 Pediküüri teenus Järvamaal
29.11.2014 Üürile anda korter Paides

Palume Järvamaa Infoportaalist võetud andmete kasutamisel viidata jarva.ee!
Portaali videod:
Jalgrattamuuseum Väätsal
!Viimane tänavaküsitluse video
Spordimängud 2015
Kihelkonnapäevad 2015
Kevadpealinn 2015_uus
Eakate kokkutulek 2015
Liikumissari 2015
KINO

Kalender
 
  Kalender
�
Juuni 2015 TagasisEdasi
 
E T K N R L P
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Täna 02.06.2015
 
19:00
 
18:00
Homme 03.06.2015
 
19:00

  Teated
�
III jalgrattamatk Türi-Tamsalu matkateel
16.08.2015 12:00
Kontsertetendus "Kohtumine Raimond Valgrega" Paide kirikus
14.08.2015 19:00
Vanasõidukite Suursõit 2015 ja Paide linna jaaniõhtu vallimäel
23.06.2015 17:00
Järvamaa maakaitsepäev Väätsal
23.06.2015 13:00
13.juunil Järva-Jaani kooli kokkutulek
13.06.2015
Järva-Jaani Vallavalitsus kuulutab välja avaliku konkursi gümnaasiumi direktori ametikohale kandideerimiseks
10.06.2015
Järvamaa eakate kokkutulek Väätsal
07.06.2015 11:15
Suur suve avapidu Türi lauluväljakul
06.06.2015 19:00
Kogupereüritus "Laps vajab perekonda" Paide vallimäel
31.05.2015 10:30
Järva-Jaani Kihelkonnapäevad 2015 AEG MAHA
23.05.2015
Talgud Järvamaa kultuurihiies
22.05.2015 12:00
Talgud Järvamaa kultuurihiies Vargamäel toimuvad ka sel aastal ning tänavused kultuuripreemia laureaadid Järvamaa tütarlastekoor, Ave Avamere ja Kaja Kraav istutavad hiide oma nimelised puud.
Teaduslahingu tulemused
17.05.2015
Türi Ühisgümnaasiumi kunstisuuna õpilaste aastanäituse „Portree, popkunst, linnamaastik“ avamine Türi kultuurikeskuses
11.05.2015 17:00
Osaoskuste olümpiaad Järva-Jaani Gümnaasiumis
06.05.2015 11:00

  Ilm Järvamaal
�


Mees la manchast
Lindpriid
Laps vajab...
Juunilaat
Ruumide rent
Arvo Pärt
Paide jaaniõhtu 2015
Naitus Paides
Hooaja avalöök
J�rvamaa Infoportaal Tel: +372 385 0400 e-post: portaal(at)jarva.ee

Galerii Videod Foorum Kuulutused Kontakt KKK Avalehele