JOVL
JOVL
jovl
J�rvamaa Infoportaali logo
Foto:Helje Mets

   
 
  Uudised
  Teated
  Haridus
  Kultuur
  Sport
  Noored
  Turism
  Meedia
  REKLAAM

Küsitlus
shadow
Kui palju pereeelarvest kulutate sel aastal lapse (laste) kooli saatmisele?
Kuni 50€.
Kuni 100€.
Üle 100€.
Meie peres ei alusta üksi laps kooliteed.
Küsitluste arhiiv
Paku uus küsitlus

A.H.Tammsaare muuseum
Järvamaa Keskraamatukogu
KÜSK
paide_kultuurikeskus
Väätsa Prügila
Maanteeinfo
Järvamaa Haigla
MTÜ Järvamaa Spordiliit
Järvamaa Kogukonnafond
SA Kesk-Eesti õppe- ja kompetentsuskeskus
Ajakeskus Wittenstein
Ühendus Weissenstein
Kuma raadio
Eesti Punane Rist Järvamaa Selts
Järvamaa Ühistranspordi Keskus MTÜ
Maale elama
Sargvere mõis
Rajaleidja
RaudteemuuseumNupud
 
l1
  Uudised
l3
Liikumissarja "Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa" X etapp ootab osalema
13. septembril algusega kell 12 toimub 10. Matsimäe rattaralli, mis on ühtlasi liikumssarja "Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa" 10. etapp.
liik10.jpg�
Järva maavalitsus kuulutab välja taotluste vastuvõtu toetuse saamiseks kogukondliku turvalisuse toetusprogrammist
Järva maavalitsus kuulutab välja taotluste vastuvõtu toetuse saamiseks kogukondliku turvalisuse 2015. aasta väikeprojektide toetusprogrammist. Taotlusi saab esitada ajavahemikus 7. - 27. septembrini. Samas ajavahemikus on avatud ka kogukondliku turvalisuse 2015. aasta suur- ja üleriigiliste projektide toetusvoor.
Tuletõrjeautod.jpg�
Türi Muusikakool 25 aastat iseseisev
Eile sai Türi Muusikakool 25-aastaseks. Muusikalise põhihariduse andmine Türil algas tegelikult juba aastal 1973, kui loodi Paide Muusikakooli Türi filiaal, millena tegutseti 17 aastat. 1990. aasta 1. septembrist jätkas kool iseseisvana Paide tn. 16 majas, esimesel õppeaastal alustas või jätkas oma õpinguid 74 õpilast.
musa.jpg�
Puuetega inimesi oodatakse koolitusele
Järvamaa Puuetega Inimeste Koda viib septembrist detsembrini 2015 ellu projekti „Teadmiste kaasabil tööturule“. Projekti eesmärk on toetada puudega inimeste tööturule sisenemist. Nelja kuu jooksul viiakse läbi neli 30-tunnist tööklubi Järvamaa tööealistele puudega inimestele. Grupid toimuvad Paides, Türil ja Koerus. Kokku on võimalik koolituses osaleda 56 inimesel.
puudega_inimeste_infopaev_paides01.10.2010.jpg�
Oodatakse üles seadma Türi aukodaniku ja aumärkide kandidaate
Üheks Türi valla kenaks traditsiooniks on valla aastapäeval, 23. oktoobril tunnustada oma tublisid ja ettevõtlikke inimesi. Ettepanekuid aukodaniku nimetuse, vapimärgi ning hõbedaste ja kuldsete aumärkide andmiseks saab esitada kuni 15. septembrini 2015.
KUM_28.jpg�
ERR uudis: Türil kuulutati välja koolirahu
Haridus- ja teadusministeerium, Lastekaitse liit, Türi vallavalitsus ja mitmed teised kooliga seotud osapooled allkirjastasid Türi lauluväljakul koolirahu aasta lepingu, mille teema on "Üheskasvamine".
Video
1. september Paides (pildid)
Täna on esimene koolipäev. Paide linnas läheb esimesse klassi kokku 104 last, 50 Paide Gümnaasiumisse ning 54 Paide Ühisgümnaasiumisse. Kümnendatesse klassidesse astub kokku 60 noort.
pyg.jpg�
Lastevanemate kool alustab uut õppeaastat
Järvamaa Rajaleidja keskuses alustab uut õppeaastat Lastevanemate kool. Esimene kokkusaamine toimub 7. septembril kell 17:30-18:45 psühholoog Marie Maarendi juhtimisel. Käsitlemisele tuleb teema “Laps ja digividin”. Osalemine Lastevanemate koolis on tasuta ning ilma eelregistreerimiseta.
innove_rajaleidja.JPG�
Türil kuulutatakse välja koolirahu
Tänase kooliaasta alguse puhul kuulutatakse koolirahu välja Türil. Koolirahuga luuakse õpilastele turvaline ja sõbralik koolikeskkond ning selle aasta programmi teema on "Üheskasvamine", mis rõhutab kogukonna rolli õppetegevuses, vahendasid ERR-i teleuudised.
eksam.jpg�
EMSL kutsub vabaühendusi Järvamaalt koolide ja vabaühenduste koostööprogrammi Kogukonnapraktika
Vabaühenduste liit EMSL otsib Järvamaal tegutsevatesse vabaühendustesse praktikakohti kohalikele gümnaasiumiõpilastele, et neile algaval sügisel mõne nädala jooksul lähemalt näidata, millega vabaühendused tegelevad ja kuidas vabakonna tegemistes saab kaasa lüüa.
JAK_logo2015.jpg�
Tule vabakonna suvekooli!
Otsid midagi püsivamat? All you need is LAV! Mis on LAV, miks me teda vajame ja kust teda saada? Vabakonna XVII suvekoolis saad eksperdiks. 4.-5. septembril Roosta Puhkekülas.
vabakond.jpg�
Paide Võrkpalliklubi ootab uusi õpilasi
Paide Võrkpalliklubi ootab treeningutele 1.-3. klassi poisse ja tüdrukuid. Võta sõber kaasa ja tule trenni!
paide_vorkpalliklubi_flaier_algajad_2015sygis.jpg�
Evely Kaasiku võitis viienda meistritiitli
Tänavused Eesti meistrid orienteerumisjooksu „kuninglikul“ alal – tavarajal, selgitati nädalavahetusel Põlvamaal Krüüdneris. Ligi 500 orienteerujat panid ennast proovile raske läbitavusega ja mitmekesiste pinnavormidega maastikul, mis oli viimati orienteerumiseks kasutusel 25 aastat tagasi.
1. Evely Kaasiku, 2. Kirti Rebane, 3. Eleri Hirv_foto Sixten Sild_2.jpg�
Koolitus „Kuidas paremini märgata ja vähendada lähisuhtevägivalda meie kogukonnas?“ ootab osalema
Projekti "Lähisuhtevägivalla vähendamine" raames toimuvad 6. oktoobril ja 17. novembril Järvamaa Kutsehariduskeskuses Järvamaa külavanematele ja külaliidritele suunatud koolitused, mille eesmärgiks on lähisuhtevägivalla teemadele rohkem tähelepanu pöörata ja läbi teadlikkuse tõstmise tõhustada lähisuhtevägivalla ohvrite abistamist Järvamaa külades.
kysk_logod.jpg�
Las kallab - ikka olen rõõmus!
„Kui reisiplaan on tehtud, siis asutakse kokkulepitult teele, sadagu taevast või pisikesi poisse ja pussnuge,“ arvasid Järvamaa Arenduskeskuse töötajad kui 28. augusti hommikul laussajus bussi istuti ja taaskord maakonna turismiobjekte vaatama sõideti.
vosutalu (2).JPG�
Kohaliku omaalgatuse programmi 2015.aasta sügisvoor on avatud
Kohaliku omaalgatuse programmi 2015. aasta sügisvooru taotlusi võetakse vastu kuni 1.oktoobri kella 16.30-ni. Programmi infopäev toimub 15. septembril kell 10.00 – 12.00 Paide Wabalinna majas.
KYSK-Sisemin_logo_reg_toetuseks-001.jpg�
Järvamaa muuseumis toimub Kristjan Juusu õlimaalide näitusmüük
Järvamaa muuseumis saab alates laupäevast näha kohaliku kunstniku õlimaalide näitust ning soovi korral neid oma koduseinale ka soetada.
juusu.jpg�
Uhiuus Škoda kolmandiku võrra odavamalt
Laupäeval Veski-Sillal peetud Kuma Raadio sünnipäeval oli 12 tundi sportlikke ettevõtmisi, muusikat, tantsu ja tralli. Üheks enam kirgi köitnud atraktsiooniks oli Auto 100 poolt oksjonile pandud uhiuus sõiduauto Škoda Fabia.
voitja.jpg�
September kuulutatakse Eesti toidu kuuks
Kodumaise toidu populariseerimiseks kuulutatakse september esmakordselt Eesti toidu kuuks. Kokku toimub kuu jooksul üle 30 Eesti toidule pühendatud sündmuse. Järvamaal toimub 5. septembril Türi sügislaat ja suur õunapidu ning 12. septembril Moosilaat Koigis ja avatud töötubade päev Eesti Piimandusmuuseumis.
eesti-toit-2015-est-426.jpg�
Muuseumi varasalv täienes Juhan Zeigeri koguga
Esmaspäeval jõudis Järvamaa muuseumisse muusikamehe ja rahvamuusikauurija Juhan Zeigeri kogu. Pildil: Juhan Zeiger (1897-1969); foto: Järvamaa muuseum
varasalv copy.jpg�
Kuma sünnipäeva triatlonisprindi võib läbida ujumisrõngaga
Kuma sünnipäeva triatlonisprindis tormavad homme Veskisilla vesikasvudest läbi põimunud jõevette Alo Aasma, Pipi-Liis Siemann, Ülle Leesmaa, Heigo Laaneoks ja Pavo Raudsepp.
triatlon_kuma.jpg�
Päästeamet: taevalaternate lennutamine on ohtlik ja risustab loodust
Eelolev nädalavahetus toob paljud inimesed veekogude äärde muinastulede ööd tähistama ning lisaks lõkke tegemisele on paljudel soov ka taevalaternaid lennutada. Öises taevas lendavad taevalaternad, ehk teisisõnu hiina laternad, on kahtlemata ilus vaatepilt, kuid paraku on see ilu lahtise tule tõttu ka väga ohtlik ja lisaks ka keskkonda reostav.
taevalatern.jpg�
1. septembri maakonnatunni külalisteks on Katrin Puusepp, Saima Piisner ja Kaspar Tammist
Teisipäeval, 1. septembril kell 13.00 Kuma raadios algava maakonnatunni külalistekson Järvamaa Arenduskeskuse juhataja Katrin Puusepp, ettevõtluskonsultant Saima Piisner ja konsultant Kaspar Tammist.
Maakonnatund 450.jpg�
Eesti discgolfi paremik koguneb Võllastel
29. ja 30. augustil toimuvad Võllastel Eesti paarismeistrivõistlused discgolfis, millest võtavad osa Eesti parimad mängijad. Võistluste algus 29. augustil kell 9 ja 30. augustil kell 10.
disc-golf.jpg�
Järvamaa õpetajad kogunesid õppeaasta avaseminarile
27. augustil Paide Kultuurikeskuses toimunud Järvamaa õpetajate uue õppeaasta avaseminaril osales ligi 300 Järvamaa haridustöötajat. Tervitusega esinesid maavanem Alo Aasma ja Järvamaa Omavalitsuste liidu juhatuse esimees Pipi-Liis Siemann. Tervitati uusi koolijuhte ja õpetajaid ning kuulati Raul Rebase loengut motivatsioonist.
Liisi Sakkool ja maavanem.JPG�
Paide Kultuurikeskuse hooaja avalöögi õnneloosi tutvustus
Paide Kultuurikeskuse hooaja avalöögi õnneloosi tuutu täitub kultuursete, lõbusate, maitsvate ja sportlike auhindadega. Iga kolmas pilet võidab! Pileti hind 1 €. Peaauhinnaks Rahvusooper Estonia muusikali „Mees la Manchast“ õhtuse etenduse piletid kahele väärtuses 52€. Õnneloosi müüjad tunned ära suure kollase tuutu järgi.
onneloos_2015_tuutu.jpg�
Maavanem autasustas Sirje Pehki Järvamaa teenetemärgiga
Maavanem Alo Aasma autasustas kauaaegset Järva-Jaani Gümnaasiumi direktorit Sirje Pehki Järvamaa teenetemärgiga.
Sirje Pehk  ja maavanem.JPG�
Maavanem Alo Aasma: Saaremaa ühinemisprotsessist oleks Järvamaal palju õppida
26. augustil Saaremaal omavalitsuste ühinemiskogemusega tutvunud maavanem Alo Aasma sõnul oleks Järvamaal sellest kogemusest palju õppida, sest muudatustest ja jõudude ühendamisest ei ole pääsu ka meie maakonnas.
Alo Aasma 450.JPG�
Paide kultuurikeskuse hooaja avalöögi sooduspakkumised
29. augustil avab Paide kultuurikeskus suurejooneliselt uue hooaja. Avalöögil müüakse algavaks hooajaks ka sooduspileteid, mida on võimalik soetada välikassast vaid sularahas ning majas sees ka kaardiga tasudes.
avalook.jpg�
Väärikate ülikool alustab taas
Täna kell 13 alustab Väärikate ülikool Türi Kultuurikeskuses oma kolmandat õppeaastat.
vaarikad.jpg�
Kehalise kasvatuse õpetajad kogunesid Rajaleidja keskuses
Eile, 26. augustil toimus Paides Rajaleidja keskuses igati sisukas Järvamaa kehalise kasvatuse õpetajate ainesektsioon.
11880370_871241149632772_2674485915492495670_n.jpg�
Esimest korda toimuv Euroopa spordinädal kaasab Eestis üle 80 000 koolinoore
7.-13. september saab esmakordselt toimuma üleeuroopaline spordinädal. Eestis toimuva kampaania peamiseks sihtgrupiks on käesoleval aastal valitud kooliealised noored ja Spordinädal 2015 eesmärgiks on pakkuda võimalikult paljudele Eestimaa noortele toredaid ja positiivseid liikumisega seotud kogemusi.
spordinadal.jpg�
Pärdi päevade raames toimub Paides raadioööülikooli avalik salvestus
SA Ajakeskus Wittenstein/Järvamaa muuseum koostöös Vikerraadio ja Paide Kultuurikeskusega kutsuvad Arvo Pärdi juubelipäevade raames pühapäeval, 6. septembril, kell 14.00 Paide Kultuurikeskuse kammersaali osa saama raadioööülikooli loengust „Harmoonia tund“.
Raadioylikooli-loeng-A3 (2).jpg�
EAS pakub ettevõtetele võimalust külastada rahvusvahelisi ärimesse
EAS korraldab 2015. aastal 6 messikülastust, mille raames viiakse ettevõtted tutvuma messi ja seal pakutavate võimalustega, et parandada ettevõtete informeeritust turul toimuva kohta ning tõsta nende motiveeritust tegeleda tootearenduse ja uute turgudega.
eas_yhevarviline_logo_sinine.jpg�
Koolirahu aasta Türil loob kevadhõngu terveks õppeaastaks
Koolirahu programm on Eestis ringi rännanud juba 16 aastat ja jõudnud algavaks õppeaastaks Türi valda. Programmi eesmärgiks on saavutada üheskoos suurte ja väikestega, noorte ja vanadega turvaline ning sõbralik koolikeskkond.
Koolirahu_avaaktus.jpg�
Info peretoetuste maksmisest
Seoses kooliaasta algusega võib lükkuda vanemate kui 16.aastastaste õppurite peretoetuste maksmine oktoobrikuusse.
family.jpg�
Järva Maavalitsus ja Järvamaa tervisenõukogu kuulutavad välja projektikonkursi „Reipalt koolipinki“
Järva Maavalitsus ja Järvamaa tervisenõukogu kuulutavad välja projektikonkursi „Reipalt koolipinki“. Konkursil saavad osaleda kõik maakonna üldhariduskoolid, et taotleda toetust erinevate tervistavate ürituste korraldamiseks septembrikuu jooksul. Taotlusi saab esitada kuni 9. septembrini.
Helle Pollu 450.JPG�
Paide Kultuurikeskuse uue hooaja avalöögi programmi tutvustus
Paide Kultuurikeskuse hooaja avaüritusel, 29. augustil, saab parklasse seataval välilaval näha etteasteid algava hooaja külalisesinejatelt, huviringidelt, treeningklubidelt ja ansamblitelt. Päeva lõpetab parklas toimuv retro videodisko.
29082015 laat_laadaplatsi plaan_4.jpg�
Suvekool „Ma armastan aidata!" alustab
26. augustil algab Samlikul noorte vabatahtlike suvekool „ Ma armastan aidata!". Suvekoolis osaleb 20 noort, kes esindavad lähipiirkonna koole ja ühinguid, vanuses 10- 22 eluaastat.
aidata.jpg�
Järvamaa noorkotkad ja kodutütred sõidavad Pärnumaale õppusele
Sada Kaitseliidu noort sõidab alates tänasest Pärnumaale Varbla valda Rannaküla talu maadele, kus toimub juba teine noorkotkaste ja kodutütarde skautlike oskuste õppus. Foto: Noorte Kotkaste Järva malev
oppus.jpg�
Kauaoodatud kokkulepe riigigümnaasiumi rajamiseks sai allkirjad (pildid)
Täna, 24. augustil allkirjastasid Paide Raekojas haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi, Paide linnapea Siret Pihelgas ja linnavolikogu esimees Peeter Saldre riigigümnaasiumi loomise kokkuleppe.
esike.JPG�
Verekeskus korraldab Paides doonoripäeva
Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama 3. septembril kella 10.30-15.00 Paide Kultuurikeskuses (Pärnu 18) toimuvale doonoripäevale.
doonor_esi.jpg�
�
  Foorum
�

12.08.2015 Laenupakkumist ilma tasu eelnevalt.
11.08.2015 Ostan Paides või Türil 2-toalise korteri
25.07.2015 Tantsuõpe
25.06.2015 Ehitustööd
25.06.2015 Ehitustööd

Palume Järvamaa Infoportaalist võetud andmete kasutamisel viidata jarva.ee!
Portaali videod:
Jalgrattamuuseum Väätsal
!Viimane tänavaküsitluse video
Pärdi päevad15
Vaali
Liikumissari 2015
KINO
JOLi hariduspreemia 2015

Kalender
 
  Kalender
�
September 2015 TagasisEdasi
 
E T K N R L P
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Täna 03.09.2015
 
20:00
 
10:30
Homme 04.09.2015
 
13:00

  Teated
�
Svjata Vatra 10. juubelikontsert Paide kultuurikeskuses
12.10.2015 19:00
Kalju Lepiku luulevõistlus Aruküla mõisas
10.10.2015 10:00
VI Türi-Paide sügistriatlon
27.09.2015 11:00
Liikumissarja "Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa" X etapp Matsimäel
13.09.2015 12:00
Avatud töötubade päev Eesti Piimandusmuuseumis (kell 11-15)
12.09.2015 11:00
Koigi mõisa II moosilaat „Aadlikule meelepärased maitsed“
12.09.2015 10:00
Ans "Avaja" ja "Naised köögis" kontsert Türi kultuurikeskuses
11.09.2015 19:00
Lastevanemate kool Rajaleidja keskuses
07.09.2015 17:30
Raadioööülikooli loeng „Harmoonia tund“ Paide kultuurikeskuse kammersaalis
06.09.2015 14:00
Kristjan Juusu õlimaalide näitusmüük Järvamaa muuseumis
05.09.2015 13:00
"Paide skate 2015" Paide skatepargis
05.09.2015 12:00
Roosna-Alliku XII rattaralli
05.09.2015 11:00
Türi Õunafestival ja XXX Sügislaat (kell 9-16)
05.09.2015 08:00
Näituse "Järvamaa hümni looja Juhan Zeigeri pärand" avamine Järvamaa muuseumis
04.09.2015 13:00

  Ilm Järvamaal
�


Kuu peale
Ruumide rent
Juhuslik nimetaja
Mees la manchast
Bajadeer
Naitus Paides
Hea põhjatuule vastu
Buratino
J�rvamaa Infoportaal Tel: +372 385 0400 e-post: portaal(at)jarva.ee

Galerii Videod Foorum Kuulutused Kontakt KKK Avalehele