JOVL
JOVL
jovl
J�rvamaa Infoportaali logo
Foto:Märt Lõhmus

   
 
  Uudised
  Teated
  Haridus
  Kultuur
  Sport
  Noored
  Turism
  Meedia
  REKLAAM

Küsitlus
shadow
Kui tihti külastad Järvamaa infoportaali?
Iga päev.
Paar korda nädalas.
Sattusin siia täna esmakordselt.
Küsitluste arhiiv
Paku uus küsitlus

SA Kesk-Eesti õppe- ja kompetentsuskeskus
Raudteemuuseum
Kuma raadio
Järvamaa Keskraamatukogu
Järvamaa Ühistranspordi Keskus MTÜ
Maanteeinfo
Eesti Punane Rist Järvamaa Selts
Sargvere mõis
Rajaleidja
Väätsa Prügila
Maale elama
MTÜ Järvamaa Spordiliit
Ajakeskus Wittenstein
KÜSK
Järvamaa Haigla
paide_kultuurikeskus
Ühendus Weissenstein
Järvamaa Kogukonnafond
A.H.Tammsaare muuseumNupud
 
l1
  Uudised
l3
Paide vald valis aukodaniku ja Aasta Tegija
Paide Valla aukodanik on Lille Tammik ja Aasta Tegija Vana-Veski puhkekeskus. Aukodaniku nimetus on Paide valla kõrgeim autasu ja omistatakse austusavaldusena silmapaistvate teenete eest Paide vallale. Aukodaniku nimetuse andmise otsustab volikogu.
nagu.JPG�
Järvamaa lasteaiad on südamenädalaks valmis
Käesoleval aastal tähistatakse Eestis juba 23. korda südamenädalat. Seekordne südamenädal „Sinu sammud loevad“ toimub 20.-26. aprillini 2015. Järvamaa lasteaedadel on südamenädala plaanid juba tehtud.
Sydamenadala paevik 2015.JPG�
Järva maakonnaplaneeringu eskiisi avalik väljapanek ja arutelu
Järva Maavalitsus teatab Järva maakonnaplaneeringu eskiisi avalikust väljapanekust ja arutelu toimumisest.
Maakonnaplaneeringu eskiis.jpg�
Järvamaa Riigigümnaasium tuleb Paide valda
Riigikogu uue koalitsioonikokkulepe näeb ette, et Järvamaa Riigigümnaasium ehitatakse Mäo kolmnurka, Paide valda. Kiirel välkkoosolekul Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Paide Vallavalitsuse esindajatega lepiti kokku, et kool ehitatakse Mäo liiklussõlme kohale. 2. aprillil kuulutatakse välja ehitushanke vähempakkumine.
Maoviadukt.jpg�
NUKU teater tuleb Paidesse mängima
Aprillis sõidab NUKU teater erinevate etendustega üle Eesti. Paides etendub 16. aprillil tempokas ja kasulik lavastus „Nublu". Loo peategelane on valkjas, pruunide laikudega koerake, kes eksib juhuslikult tuletõrjemajja ning temast saab pritsimeeste lemmik ja tubli tuletõrjekoer.
nuku.jpg�
Järvamaa huvijuhid külastasid Albu valda
Vahetult enne karjalaskepäeva, 31. märtsil külastasid Järvamaa koolide huvijuhid Albu valda ja tutvusid noorte- ja huvijuht Kettrud Väisaneni eestvedamisel Albu valla ja kooli noorsootööga.
huvi.jpg�
Järvamaa Keskraamatukogus kohtub lugejatega Indrek Hargla
7. aprillil kell 13.00 toimub Järvamaa Keskraamatukogus kohtumine ulme- ja krimikirjanik Indrek Harglaga.
Indrek.Hargla.poster.400.jpg�
Järvamaa Omavalitsuste Liit tähistas 20. aastapäeva (pildid)
Täna tähistas Järvamaa Omavalitsuste Liit oma 20. aastapäeva arutades Paide kultuurikeskuses riigireformi ja regionaalhaldust.
JOL20_esi.JPG�
Maavanem autasustas Helju Plukki Järvamaa teenetemärgiga
Maavanem Alo Aasma autasustas Kareda vallasekretäri Helju Plukki Järvamaa teenetemärgiga. Helju Plukk pälvis kõrge tunnustuse pikaajalise ja kohusetundliku teenistuse eest Kareda vallasekretärina.
Helju Plukk 31032015.JPG�
Kareda Vallavalitsus kuulutab välja konkursi Peetri Koolile direktori leidmiseks
Kareda Vallavalitsus kuulutab välja konkursi Peetri Koolile direktori leidmiseks. Dokumendid palutakse esitada hiljemalt 4. juuniks.
kool.jpg�
Keskkonnaameti loodusõhtu Türil
Türi Kultuurikeskuses kolmapäeval, 15. aprillil kell 18.30 algava loodusõhtu külaliseks on sel korral ornitoloog Aarne Tuule.
Loodusohtu_Tyri_Tuule-page-001.jpg�
Esimene Järvamaa töömess ootab osalema
24. aprillil kell 11-15 toimub Paide kultuurikeskuses esimene Järvamaa töömess, kuhu on oodatud tööandjad, kellel on pakkuda tööd kohe või lähitulevikus. Töömess on hea võimalus enda ettevõtet kohapeal reklaamida ning võimalike kandidaatidega silmast silma suhelda. Messil osalemine on tasuta, aega ennast kirja panna on 10. aprillini.
Tootukassa 8m 93x189 toomess Paide.jpg�
Uus muuseumitund Türi Muuseumis on kevadpühade teemaline
Lihavõttepühad on liikuvad pühad. Lihavõttepühade algusaeg sõltub sellest, millal on esimene täiskuuga pühapäev pärast kevadist pööripäeva. Kevadine pööripäev on 20. või 21. märtsil. Sel aastal algavad kevadpühad juba 3. aprillil. Seega on aprillikuu Türi Muuseumis kevadpühade teemaline.
tyri_muuseum.jpg�
Järvamaa Omavalitsuste Liit 20
Järvamaa Omavalitsuste Liit tähistab oma 20ndat aastapäeva arutades riigireformi ja regionaalhaldust.
jol 20 460.jpg�
Tulumaksu laekumine Paide linnas tegi suure hüppe
Tulumaksu laekumine Paide linnas tegi märtsikuus viimase 15 kuu suurima hüppe ületades prognoositavat summat 42 874 euro võrra.
Paide raekoda, foto: Anu Ansberg�
Noore spetsialisti stipendiaadid on Mariliis Aren ja Heimar Kespre
Järvamaa Noore spetsialisti stipendiumi saavad Türi Ühisgümnaasiumi geograafia ja geoinformaatika õpetaja Mariliis Aren ja Viking Window AS tisler Heimar Kespre
Järvamaa Kogukonnafond�
Kandidaate konkursile "Järvamaa aasta ema" saab esitada 6. aprillini
Naiskodukaitse Järva ringkonnal ja Järva maavalitsusel on au juba kuuendat korda välja kuulutada Järvamaa aasta ema konkurss. Kandidaate saab esitada kuni 6. aprillini.
Aasta emad.jpg�
Paide Võrkpalliklubi tähistas 15. sünnipäeva turniiriga (tulemused)
Laupäeval, 28. märtsil toimus Paide Võrkpalliklubi 15. sünnipäevaturniir. Paide E-Piim spordihalli oli kogunenud 15 võistkonda üle Eesti, 110 inimesega.
piret_r (2).jpg�
Aravete Keskkooli 11. klass oli edukas Suitsuprii klassi omaloomingukonkursil
Aravete Keskkooli 11.klassi plakat võitis Suitsuprii klassi omaloomingu konkursil 9.-12. klasside vanuserühmas II koha ja 200 eurose preemia.
Aravete keskool suitsuprii.jpg�
Üle-eestilisele avatud talude päevale registreerunud juba ligi 100 talu
Ligi 70 talu ja põllumajandustootmise esindajat pidasid täna Jänedal nõu, kuidas 19. juulil toimuval üle-eestilisel avatud talude päeval kõige paremini külastajaid võõrustada. Kokku on tänaseks oma osalemisest teada andnud ligi sada ettevõtet.
avatud_talud.JPG�
Rahvusooper Estonia muusikal "Mees La Manchast" sügisel Paides
Hea uudis kõikidele teatrisõpradele! Rahvusooper Estonia toob Paidesse menumuusikali "Mees La Manchast" peaosades Renè Soom, Priit Volmer, Ago Anderson, Tõnu Kark, Kelli Uustani ja Hanna-Liina Võsa.
mancha_1050x410px.jpg�
Täna algavad Tulbipäevad lõpevad Kevadteraapia päevaga
Igal kevadel tekib soov oma elu värskendava stardiga alustada. Energiat annavad värvilised ja lõhnavad tulbid, põnevaid ideid saab lektoritelt ja uusi oskusi erinevates töötubades. Tulbipäevade korraldaja Reelika Marrandi sõnas, et näitusetulpidest üle jäävad lilled on müügil kultuurikeskuses ja kõigil kolmel päeval kaupluses Liivi Lilled.
kevadteraapia.jpg�
Ettevõtetel on võimalus osaleda selle kevade viimastel ekspordikoolitustel
Ekspordivaldkonna koolitused on suunatud peamiselt alustavatele ja tegutsevatele eksportööridele valdkondlike ja sihtturge puudutavate teadmiste ja oskuste arendamiseks.
eas_yhevarviline_logo_sinine.jpg�
Maakonnatund Kuma raadio eetris jälle teisipäeval, 31. märtsil
Teisipäeval, 31. märtsil kell 13.00 Kuma raadios algava Maakonnatunni külaliseks on Süda-Eesti Sotsiaalkeskuse juhatuse liige, sotsiaalala töötaja Eneken Savi. Juttu tuleb Järvamaa Toidupangast, Euroopa Liidu toiduabi jagamisest ja Süda-Eesti Sotsiaalkeskuse tegemistest.
Eneken Savi.JPG�
Kirjandusmängu parimad õpivad Paide Gümnaasiumis
26. märtsil korraldas Järvamaa Keskraamatukogu kirjandusmängu maakonna 3.-4. klassidele. Kogunesid kolmeliikmelised võistkonnad, et mõõtu võtta loetud krimiraamatute tundmises. Etteantud nimekirjas oli koguni 21 raamatut.
voitjad.jpg�
ERR uudis: Paides vahetasid senine koalitsioon ja opositsioon kohad
See tähendab, et Paide sai uue linnapea, volikogu esimehe ja aseesimehe. Võimupöörde kaalukeeleks oli varem Reformierakonda kuulunud Janno Lehemets, kes veel kolmapäeval töötas abilinnapeana ja kellest sai, tänu üleminekule opositsiooni poolele, volikogu aseesimees.
Video
Linnavalitsus ootab skatepargi ehitusehankele pakkumisi
Paide linnavalitsusel valmis skatepargi ehituse riigihange, hinnapakkumisi oodatakse kuni 07. aprillini. Esialgsete plaanide kohaselt peaks rulapark valmima suvevaheajaks.
skate.jpg�
27.-29. märtsil toimuvad TULBIpäevad on Jaapani teemalised
27.-29. märtsil 2015 Türi kultuurikeskuses toimuvad viiendad TULBIpäevad on Jaapani temaatilised.
TULBIPAEVA_kava.jpg�
Paide linn asub toetama noorte perede eluaseme soetamist
Tänasel Paide linnavolikogu istungil võeti ühehäälselt vastu otsus toetada noorte inimeste eluasemelaenu intressikulude tasumist.
house_key.jpg�
Karjääri kiirabi sai 50 huvilist
25. märtsil toimus üle-eestilise täiskasvanutele suunatud karjäärinädala Terve karjäär raames Järvamaal esmakordselt karjääri kiirabi. Paide Maksimarketis tegutsesid Rajaleidja keskuse ja Töötukassa karjäärinõustajad ja karjääriinfo spetsialistid, kes ühtekokku jagasid konkreetsemat karjääriplaneerimise alast teavet ligi viiekümnele huvilisele.
kriisiabi.jpg�
Väätsal peeti võrkpallilahinguid
Eile Väätsa spordihoones toimunud Järvamaa koolide 4.-6. klasside võrkpallivõistlustel oli osalema registreerunud neli kooli kokku üheksa võistkonnaga. Tüdrukute võistkondi astus võistlustulle kolm ja poistel kuus.
poisid yldpilt.jpg�
Üle-eestiline edulugude konkurss „Õppimine on põnev!” ootab taas osalema
Konkursiga “Õppimine on põnev!” tunnustavad haridusprogramm „Ettevõtlik kool“ ja maakondlike arenduskeskuste võrgustik koole ja lasteaedasid nende ettevõtlikkuse eest, mis tihtipeale jääb kõrvaltvaatajale märkamatuks.
plakat lilla.jpg�
KÜSK kutsub koostöövõrgustike loomise ja arendamise infopäev-koolitustele
Kodanikuühiskonna Sihtlapital kutsub infopäevadele, kus tutvustatakse vabaühenduste koostöövõrgustike arendamise ja loomise toetusvooru. Paide infopäev toimub 15. aprillil Wabalinna majas, Tallinna 11.
kysk logo�
Järvamaa turismiasjalised kohtusid Jäägri villas
Teisipäeval, 24. märtsil, said Jäägri villas kokku 30 turismiasjalist, et ammutada teadmisi kvaliteedimärgisest turismis, kuulata praktikute kogemusi ning teha kokkuvõtteid möödunud turismimessist Tourest 2015. Samuti tõmmati statistiline joon alla möödunud turismiaastale.
koosolek24.03.jpg�
Heategevuskontsert toetab lastelaagrit
29. märtsil kell 16 toimub Paide kultuurikeskuses traditsiooniline LC Paide Bastioni korraldatav heategevuskontsert, mille tulu läheb vähekindlustatud ja toimetulekuraskustes perede laste suvelaagri korraldamiseks.
Tulge heategevuse  kontserdile!.jpg�
Järvamaa aineühenduste juhid tutvusid digiõppe võimalustega
Järvamaa Omavalitsuste Liit korraldas maakonna õpetajate aineühenduste juhtidele külaskäigu HITSAsse, Mektorysse ja Tallinna Ülikooli, et tutvuda innovatiivsete lahendustega ja IKT vahendite kasutamisega õppetöös.
HITSA foto Helje Mets.JPG�
Noortemessil "Lingid tulevikku" tunnustati parimaid
Järvamaa Rajaleidja keskus tunnustas noortemessil "Lingid tulevikku" parimaid koostööpartnereid 2014/15 õppeaastal – koolide karjääri- ja õppenõustamise spetsialiste ning muusika-aastale pühendatud kollaaživõistluse võitjaid ja nende juhendajaid. Samuti tunnustati maakonna parimat tugispetsialisti meenega "Kuldne link".
innove_rajaleidja.JPG�
Märtsiküüditamise ohvrite mälestamine Murtud rukkilille kivi juures
Homme mälestatakse Paides Murtud rukkilille kivi juures märtsiküüditamise ohvreid. Mälestushetkest võtavad osa linnavalitsuse liikmed, Järva maavanem ja Kaitseliidu esindajad. Tseremoonia algus on kell 10.00.
Protect-candle-flames-1359291336_96.jpg�
Päästeameti ohutusalased koolitused Järvamaa koolides
Kevad on alanud ning algamas on ka Päästeameti poolt läbiviidavad koolitused algklassi õpilastele, gümnaasiumis ja kutsekoolisõppivatele noortele. Koolipere pisemaid 1.-3. klasside õpilasi ootavad päästjad komandosse külla õppima.
nublu_poiss.jpg�
Järvamaa turismiaasta 2014 kokkuvõte
Statistikaameti andmeil kasv Eesti turismisektoris aina jätkub, lüües kõiki eelmisi rekordeid. Järvamaa 2014. aasta külastatavaim objekt oli kolmas aasta järjepanu Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskus. Järgnesid ajakeskus Wittenstein ligi 19 tuhande külastajaga ning Tammsaare muuseum 13 tuhande külalisega. Pildil: Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskus
Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskus Albu vallas, foto: Anu Ansberg�
Hasartmängumaksu Nõukogu jagas toetusi
Hasartmängumaksu Nõukogu (HMN) vaatas läbi veebruaris laekunud haridusvaldkonna taotlused ning jagas väikeprojektide toetuseks 30 000 eurot. Kuna aasta algusest muutus hasartmängumaksu deklareerimise kord ning osa maksu tasutakse tagantjärele, siis on ka selles kuus eraldatavate toetuste maht oluliselt väiksem ning teistes valdkondades toetusi ei määratud.
hasart_logo�
Järvamaa piirkondlik liikluskomisjon kogunes avaistungile
Teisipäeval, 24. märtsil kogunes avaistungile Järvamaa piirkondlik liikluskomisjon. Istungil kuulati ettekandeid liiklusalasest olukorrast ja liiklusalasest ennetustööst Järvamaal. Samuti vaadati läbi komisjonile riigimaanteedel liiklusohtlike kohtade likvideerimiseks laekunud ettepanekud.
Diana Okas Kulno Klein.JPG�
�
  Foorum
�

26.03.2015 laenupakkumise
26.03.2015 laenupakkumise
19.02.2015 Elene pood
02.02.2015 Elektritööd Rapla- ja Järvamaal
30.01.2015 Pediküüri teenus Järvamaal

Palume Järvamaa Infoportaalist võetud andmete kasutamisel viidata jarva.ee!
Portaali videod:
Wile Farmi alpakad
!Viimane tänavaküsitluse video
Liikumissari 2015
LTP 2015_v
KINO

Kalender
 
  Kalender
�
Aprill 2015 TagasisEdasi
 
E T K N R L P
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Täna 02.04.2015
 
10:00
Homme 03.04.2015
 
22:00
 
20:00
 
18:00
 
15:00

  Teated
�
Kesk-Eesti romuring Veski-Silla kardirajal
16.05.2015 17:00
Rahvusvahelise tantsupäeva tähistamine Imavere rahvamajas
29.04.2015 19:00
Festival "Aegade tuuled" Paides
25.04.2015 10:00
Esimene Järvamaa töömess Paide kultuurikeskuses (Kell 11-15)
24.04.2015 11:00
Koeru valla sportlaste ja isetegevuslaste stiilipidu Koeru kultuurimajas
17.04.2015 20:00
Infopäev ja koolitus "Koostöövõrgustike arendamine" Wabalinna majas
15.04.2015 11:00
Johan Pitka eluloolistel sündmustel põhinev draama "Loojangupuna" Jalgsema külamajas
12.04.2015 16:00
Sulgpalliturniir "Sargvere sulg" Sargvere spordisaalis
11.04.2015 11:00
6. klasside inglise keele päev Albu Põhikoolis
10.04.2015 10:00
8. klasside vene keele olümpiaad Paide Gümnaasiumis
09.04.2015 10:00
Võrkpallilahing Järvamaa vk vs Rakvere vk Paide E-Piim spordihallis
05.04.2015 17:00
Järva-Jaani Võllaste Discgolfi pargis aprillikuu nädalamängud
05.04.2015
4.aprillil kell 19.00 Järva-Jaani Kultuurimajas JÄRVA-JAANI KEVADROCK 2015
04.04.2015
Järvamaa huvijuhtide ainesektsiooni koosolek Albu vallas
31.03.2015 10:30

  Ilm Järvamaal
�


Aprilli lastehommik
Lutsoja
Nublu
Eesti Kontsert 2014 Paides
Ruumide rent
Aegade tuuled 2015
Meeskoor 40
Comedyest
Vembu-Tembu
Kevadpüha seltskonnatants
J�rvamaa Infoportaal Tel: +372 385 0400 e-post: portaal(at)jarva.ee

Galerii Videod Foorum Kuulutused Kontakt KKK Avalehele