JOVL
JOVL
jovl
J�rvamaa Infoportaali logo
Foto:Helje Mets

   
 
  Uudised
  Teated
  Haridus
  Kultuur
  Sport
  Noored
  Turism
  Meedia
  REKLAAM

Küsitlus
shadow

Eesti Punane Rist Järvamaa Selts
Ajakeskus Wittenstein
Raudteemuuseum
Ühendus Weissenstein
Järvamaa Haigla
SA Kesk-Eesti õppe- ja kompetentsuskeskus
paide_kultuurikeskus
Kuma raadio
Maale elama
A.H.Tammsaare muuseum
Järvamaa Kogukonnafond
MTÜ Järvamaa Spordiliit
Sargvere mõis
Väätsa Prügila
Maanteeinfo
Rajaleidja
KÜSK
Järvamaa Keskraamatukogu
Järvamaa Ühistranspordi Keskus MTÜNupud
 
l1
  Uudised
l3
20 aastat tagasi avas Türi Muuseum uksed
Türi muuseum asutati 2. juulil 1995. aastal kui avati ruumid külastajatele Vabriku pst 2 maja II korrusel.
tyri_muuseum15.JPG�
Päästeamet: Veekogude läheduses olge ettevaatlikud!
Tänavu esimese kuue kuuga on veeõnnetustes uppunud 12 inimest, kellest kolm olid alkoholi- või narkojoobes. 2014. aastal oli samal perioodil veeõnnetustes 25 uppunut.
tyri_tehisjarv.JPG�
Türil salvestati võistlusmängu "Suvenaabrid" esimene osa
2. juulil salvestati Türi järve ääres ETV ja Maalehe ühistööna valmiva lustaka laulusaate "Suvenaabrid" esimene osa. Lõbusa võistlusmängu saatejuhid on Gerli Padar ja Jüri Aarma.
2015 Salvestus 196.JPG.jpg�
Reporteri uudis: Türi muutus sünnipäeval kohvikutepealinnaks
Kevadpealinn Türi tähistab 89. sünnipäeva. Et seda mõnusas õhkkonnas teha, selleks pandi üheks päevaks püsti omaalgatuslikud kohvikud, kus kogu päev sai süüa, juua ja ka nalja visata.
Video
Türi aedlinna kohvikute päev pildis
Täna toimub Türil traditsiooniline aedlinnakohvikute päev. Linnas tegutseb 18 omanäolist kodukohvikut, kus pakutakse head ja paremat kõhutäiteks ning mitmesugust meelelahutust. Paljud kohvikud avavad oma uksed alles kell 17, seega - veel jõuab!
muffin.JPG�
Türil avati Koidula sild (pildid)
Täna kell 13 tähistati Türil Koidula silla rekonstrueerimistööde lõppu ja silla liiklemisele avamist. Sild ühendab omavahel Türi kesklinna Raadiojaama tänava elamurajooniga ning üle selle toimub liiklus Kõrgessaare kalmistu ja Tori suunal.
lint.JPG�
Arvamusfestivali kava valmis
Alates tänasest saab Arvamusfestivali kodulehel tutvuda festivali kavaga – 36 arutelualal jõuab tänavu osalejateni umbes 200 arutelu, lisaks laieneb festival Paide keskväljakule, kus pakutakse kirjut kultuuriprogrammi.
kava.jpg�
Lääne prefektuuri teabebüroo juht: Merele minnes on mõistlik riskidest hoiduda
Suvi on aeg, mil on täiesti loomulik, et lisaks maanteeliiklusele elavneb liikumine ka merel. Headest tavadest ja kehtivatest reeglitest kinnipidamine on siingi oma ohutuse huvides oluline.
DSC_8080.jpg�
Projekt „Sihid selgeks – elus edasi!“ lõpetas
Süda-Eesti Sotsiaalkeskuses lõppes kaks aastat kestnud ESF projekt „Sihid selgeks – elus edasi!“. Projekti sihtgrupiks olid töötud noored ja lastega kodus olevad lapsevanemad.
SESOK�
Aedlinna kohvikute päeva tegevuste kava
2. juulil Türil toimuval aedlinna kohvikute päeval kostitavad külalisi 18 kodukohvikut, kus pakutakse lisaks põnevatele roogadele ja suupistetele meelelahutust ja erinevaid tegevusi.
kylastusmang.jpg�
Parimad tuletõrjesportlased on Järvamaalt
Eile, 30. juunil selgitati Tallinnas tuletõrjespordi Eesti meistrid. Nii naiste, meeste kui ka kõikide võistluste koondarvestuses oli võidukas Järvamaa võistkond. Noorte arvestuses tuli üldvõitjaks Võrumaa võistkond.
margo.JPG�
Paides toimub taas kreisilinnapäev
Laupäeval, 4. juulil toimub Paides jälle kreisilinnapäev. Selleaastane kreisilinnapäev ei erine väga palju eelmistest, sest paistab et just sellisena ta Paide inimestele meeldib – meie enda tehtud suvine pidu meile endile.
kreisilinnap2ev_2015_plakat.jpg�
Järvamaa tütarlastekoor annab Türil kontserdi
Kontserdil esitatakse USA Golden Gate 2015 festivali jaoks õpitud laule.
tyri kontsert 2015 - 460.jpg�
Piimandusmuuseum otsib oma meeskonda uut liiget
Eesti Piimandusmuuseum kuulutab välja konkursi asutuse peaspetsialisti ametikoha täitmiseks.
piimandusmuuseum.jpg�
Aeg on esitada kandidaate Paide linna aukodaniku tiitlile ja vapimärgile
Paide linnavolikogu ootab kirjalikke ettepanekuid, keda autasustada sügisel Paide linna aukodaniku tiitliga ning kellele anda vapimärk. Kandidaate saab esitada kuni 25. juulini.
uibopuu.jpg�
Paides valitakse taas kauneim koer (lisatud konkursi põhimõtted)
Paides toimub laupäeval traditsiooniline Kreisilinnapäev, mille raames valitakse kuuendat korda ka Paide kõige kaunim koer. Pildil: 2013. a konkursi võitja.
kauniskoer2013.JPG�
Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskus saab Vabariigi presidendilt tunnustuse
19. juunil toimus Tallinnas Eesti Kodukaunistamise ühenduse koosolek, kes valis välja parima tervisespordirajatise 2015. aastal. Sel aastal võitis tunnustuse Albu vallas asuv Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskus.
2015ILUSMAJA.jpg�
ERR: "Suvenaabrid" kutsuvad salvestustele
18. juulil alustab ETV ekraanil uus suvine meelelahutussaade "Suvenaabrid", mille saatejuhtideks on Jüri Aarma ja Gerli Padar. Järvamaa saate salvestus toimub 2. juulil kell 18 Türi järve ääres.
Video
Anna kirik tähistab aastapäeva (intervjuu)
Pühapäeval, 5. juulil tähistatakse Anna kiriku 235. aastapäeva.
anna235.jpg�
Veet Mano tuleb Türile
9. juulil on Türil võimalus kohtuda „Selgeltnägijate tuleproovi“ finalisti Veet Manoga, kes viib läbi vestlusringi ja AUM meditatsiooni.
veet_mano.jpg�
Türi linnas on Koidula sild taas liikluseks avatud
Koidula sild mis ühendab omavahel Türi kesklinna Raadiojaama tänava elamurajooniga ning üle mille toimub liiklus Kõrgessaare kalmistu ja Tori suunal avanes liiklejatele peale neljakuist remonti taas 22. juunil. Foto: Jürgen Aluoja
Koidula sild_Jyrgen Aluoja.jpg�
Küladepäev pakkus tegevusi paljudeks tundideks
Türi valla II küladepäev on toimunud ning tänu sisutihedale programmile ja vihmavabale ilmale võib sündmuse nii korraldajate kui osalejate hinnangul kordaläinuks lugeda. Foto: Katrin Soomets
kyladepaev.jpg�
Suvevolle ootab osalema!
Suvevolle on jõudnud keskpunkti. Homme, 30. juunil, toimub juba neljas etapp. Järvamaal toimuvad kõik etapid kolmel Paide tehisjärve äärsel liivaväljakul.
suvevolle.jpg�
Reporteri uudis: Külade päev Türi vallas: elu maal on täiesti võimalik
Türi vallas said nädalavahetusel ühel platsil kokku 35 küla inimesed! Kõige selle eesmärk oli muidugi üheskoos mõnusalt aega veeta, samas näidata linnarahvale, et ka maal elatakse ning et maal on elu täiesti võimalik.
Video
Paide noored panevad välismaalastest eakaaslased proovile
Tänu programmile Erasmus + toimub 27.06-05.07.2015 Paide Avatud Noortekeskuses järjekordne rahvusvaheline noortevahetus nimega „The secret of happiness is freedom."
logod.jpg�
Paide politseijaoskond otsib oma meeskonda patrullpolitseinikku
Politsei- ja Piirivalveamet on Eesti suurim riigiasutus, mis hoolitseb selle eest, et meie riigis oleks turvaline elada. Kui Sa soovid anda oma panuse turvalisuse loomisse, oled oodatud kandideerima vabale ametikohale Politsei- ja Piirivalveameti Lääne prefektuuris.
pol_logo.jpg�
Arvamusfestivali noorteala ootab osalema tänavakunsti konkursil
14.-15. augustil toimub Paides kolmandat korda üle-riigiline Arvamusfestival, kuhu on oodatud aktiivsed inimesed, kes soovivad kaasa mõelda meie kõigi tuleviku osas.
kavand.jpg�
Meie Liigume II Türi triatloni ajal muudetakse ajutiselt liikluskorraldust
Laupäeval, 27. juunil toimub Meie Liigume II Türi triatlon, mis on Meie Liigume Medita triatlonisarja II etapp. Triatloni ujumisdistants toimub Türi tehisjärves, rattasõidud Türi-Väätsa maanteel ning jooksümber Türi tehisjärve.
triatlon_meieliigume.jpg�
Seitsmesed uudised: Vaata, millised unikaalsed ja põnevad sõidukid osalesid Vanasõidukite Suursõidul
Jaanilaupäeva õhtupoolikul jõudis Paide Vallimäele palju vanu ja haruldasi autosid, mis lõpetasid uhke kolonnina Vanasõidukite Suursõidu, mis sai alguse kolm päeva varem Pärnust.
Video
Võidupühal taasavati Türil võidutule altar ja lipuväljak
23. juunil 2015 taasavati Türi kultuurikeskuse ees võidutule altar ja lipuväljak, kus kõik võivad tähtpäevadel mäletada neile olulisi inimesi ja sündmusi.
tulealtar.jpg�
30. juuni maakonnatunni külalised on Silva Anspal, Triin Pobbol ja Helle Piik
Teisipäeval, 30. juunil kell 13.00 Kuma raadios algava maakonnatunni külalised on MTÜ Järva Arengu Partnerid tegevjuht Silva Anspal, maavalitsuse arengu-ja planeeringuosakonna juhataja Triin Pobbol ning peaspetsialist Helle Piik.
Maakonnatund juuni 2015.jpg�
Võidupüha tähistamine Järvamaal pildis ja videos
Võidupüha, 23. juuni oli Järvamaal sündmusterohke. Kõikjal Järvamaal mälestati Eesti vabaduse eest võidelnuid ja langenuid Vabadussõja mälestusmärkide juures. Väätsal toimus Järvamaa maakaitsepäev ja Türil avati Võidutule altar.
Võidupüha 2015 450.JPG�
Türi valla külad saavad sel laupäeval kokku Kurlas
Kurla külas KUME külaplatsil toimub 27. juunil Türi valla teine küladepäev, mida juhib Sulo Särkinen.
Tyri valla Kylade_paev_elektr.jpg�
Järva-Jaani plaanitakse rajada rulapark
Hooandja vahendusel kogutakse toetusi Järva-Jaani Rulapargi valmimiseks. Pildil: Järva-Jaani rulapark, foto: Hooandja
rulapark_jj.jpg�
Järvamaa maakitsepäev Väätsal (pildid)
Täna Väätsal toimunud maakaitsepäeval said sajad ürituse külalised tutvuda jõustruktuuride tegevusega, süüa sõdurisuppi ning nautida kontserti. Järva maavanem tunnustas kaunite kodude omanikke, toimus kaitseväeline jalutuskäik ning võidutule üleandmine omavalitsustele.
IMGP6694.JPG�
Ministeerium: riigigümnaasium Paidesse tuleb
Reedel kohtus Paide linnapea Siret Pihelgas Paide raekojas haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi ning teiste ministeeriumi esindajatega, et arutada riigigümnaasiumi rajamist Paidesse.
riigig.jpg�
Päästeameti soovitused ohutuks jaanipäevaks
Saabuvate pühade eel kordab Päästeamet üle tule tegemise ohutusnõuded ja tuletab meelde, et alkoholijoobes vette minek on suure osa uppumissurmade põhjus.
purjus_sober.jpg�
Tänavakorvpallisarja „Paide Suvi 2015“ II etapi kokkuvõte
Pühapäeval, 21. juunil kogunesid taaskord kõik spordisõbrad Paide Laia tänava korvpalliväljakutele, et maha pidada selle suve teine tänavakorvpalli etapp. Sarnaselt eelmisele etapile, oli ka seekord kohal 6 meeste võistkonda ja 9 noort, kokku 31 korvpallurit.
PaideSuvi II_031.jpg�
Arhitektuurimuuseumis pärjati parimaid mõisalugusid
19. juunil avati Tallinnas Eesti arhitektuurimuuseumis deviisi all «Maja täis mõisaid!» korraga koguni kaks mõisateemalist näitust: «Mõisate kadunud hiilgus» ja «Mõisast kooliks. Mõisakool kui pärandi hoidja». Pildil: Arhitektuurimuuseumi teadur Pille Epner autaustamas Dmitrij Avramenkot, foto: Kaarel Aluoja
laupa (1).JPG�
Jaaniõhtud Järvamaal
Järvamaal peetakse sel aastal jaaniõhtuid 20., 21., 22. ja 23. juunil.
jaanilõke�
Jäädvustati tunnustatud põllumehe mälestus (video)
20. juunil toimunud Ambla valla päeva "Ambla vald - põllumajanduse häll" tipphetkeks oli kauaaegse Aravete kolhoosi esimehe, maaelu ja põllumajanduse edendaja Alar Ainumäe bareljeefi avamine.
Aalar Ainumäe bareljeef.JPG�
ERR uudis: Ministeerium eelistab Paide riigigümnaasiumi asukohana kutsehariduskeskuse hooneid
Haridusministeerium soovib avada Paide riigigümnaasiumi 2018. aasta sügisel Järvamaa kutsehariduskeskuse Paide õppekoha hoonetes, teatas minister Jürgen Ligi. Hiljemalt septembris peab Paide linnavolikogu tühistama oma varasema otsuse, millega eelistati riigigümnaasiumi asukohana Posti tänava vana koolimaja.
Video
�
  Foorum
�

25.06.2015 Ehitustööd
25.06.2015 Ehitustööd
03.06.2015 korter
07.05.2015 RENDIN GARAAŽI TÜRIL!
19.02.2015 Elene pood

Palume Järvamaa Infoportaalist võetud andmete kasutamisel viidata jarva.ee!
Portaali videod:
Avatud talude päev 19. juulil 2015 kell 10–17
!Viimane tänavaküsitluse video
KINO
Unistaja
Liikumissari 2015
Valgre_uus
Aedlinna kohvikud

Kalender
 
  Kalender
�

Täna 03.07.2015
 
22:00
 
20:00
 
19:00
 
18:00
 
17:00
Homme 04.07.2015
 
20:00
 
19:00
 
18:00
 
12:00
 
10:00
 
09:00
 
00:00

  Teated
�
III jalgrattamatk Türi-Tamsalu matkateel
16.08.2015 12:00
Kontsertetendus "Kohtumine Raimond Valgrega" Paide kirikus
14.08.2015 19:00
Teatriprojekt Vargamäe unistaja A.H.Tammsaare muuseumis Vargamäel (5.-9. ja 12.-16.08)
05.08.2015 19:00
49. Väinjärve veepidu
25.07.2015 12:00
Ants Nurmekivi jooks Järva-Jaani järve ääres
12.07.2015 12:00
12.juulil kell 12 Järva-Jaani järve ääres ANTS NURMEKIVI JOOKS 2015
12.07.2015
Järvamaa tütarlastekoori kontsert Türi kultuurikeskuses
08.07.2015 18:00
Kreisilinnapäev Paides
04.07.2015 10:00
Väätsa kalamees 2015
04.07.2015 09:00
26. Aravete rannavolle
03.07.2015 17:00
Reedel, 3.juulil kell 18.00 Järva-Jaani Päevakeskuses raamatu "Igal majal oma lugu" esitlus
03.07.2015
Järva-Jaani valla arengukava aastateks 2015-2023 eelnõu on parandus- ja täiendusettepanekute tegemiseks kättesaadav ja teave avalike arutelude toimumisaegade ning kohtade kohta
01.07.2015
Vanasõidukite Suursõit 2015 ja Paide linna jaaniõhtu vallimäel
23.06.2015 17:00
13.juunil Järva-Jaani kooli kokkutulek
13.06.2015

  Ilm Järvamaal
�


Lindpriid
Naitus Paides
Buratino
Hooaja avalöök
Mees la manchast
Bajadeer
Hea põhjatuule vastu
Kuu peale
Ruumide rent
Juhuslik nimetaja
J�rvamaa Infoportaal Tel: +372 385 0400 e-post: portaal(at)jarva.ee

Galerii Videod Foorum Kuulutused Kontakt KKK Avalehele