JOVL
JOVL
jovl
J�rvamaa Infoportaali logo
Foto:Helje Mets

   
 
  Uudised
  Teated
  Haridus
  Kultuur
  Sport
  Noored
  Turism
  Meedia
  REKLAAM

Küsitlus
shadow

Järvamaa Ühistranspordi Keskus MTÜ
A.H.Tammsaare muuseum
Raudteemuuseum
paide_kultuurikeskus
Eesti Punane Rist Järvamaa Selts
Rajaleidja
Maanteeinfo
Järvamaa Kogukonnafond
Järvamaa Haigla
Ühendus Weissenstein
Ajakeskus Wittenstein
Järvamaa Keskraamatukogu
Väätsa Prügila
Maale elama
MTÜ Järvamaa Spordiliit
Kuma raadio
Sargvere mõis
SA Kesk-Eesti õppe- ja kompetentsuskeskus
KÜSKNupud
 
Rahvajooks 2015
l1
  Uudised
l3
Paide-Türi Rahvajooksul võidutses Roman Fosti
Täna peeti 34. Paide-Türi rahvajooks kus ilus ilm ning tuntud võistlus hea korraldusega meelitas kohale hulga osavõtjaid. Paide-Türi distantsil oli 866 ja Kirna-Türi distantsil 1679 finišeerijat. Koos lastejooksude oli lõpetajaid 3700. Foto: Maarja Trauss
roman.jpg�
Lugemise kunst, elamise headus
Kas teie teate, kuidas Juhan Liiv lugema õppis? Või kui pikkade luuletuste väljamõtlemist võis ta endale lubada? Vastused saab Türi Ühisgümnaasiumist, kus 16. oktoobrini on avatud näitus „Lugemise kunst, elamise headus“.
naitus.JPG�
Ettelugemiskonkursi „Muusika lasteraamatutes” kokkuvõte
1.oktoobril toimus Järvamaa Keskraamatukogus maakondlik ettelugemiskonkurss „Muusika lasteraamatutes”.
ettelugemispaev.JPG�
Ajaloopäev ja -konverents "Vaali Vabariik 110 – Eesti omariikluse mõtte eellugu" (video)
29. septembril 2015 toimus Järvamaal Koigi ja Koeru vallas ajaloopäev ning –konverents „Vaali vabariik 110 – Eesti omariikluse mõtte eellugu".
Vaali 110 450.JPG�
Järvamaa omavalitsusjuhid lähevad õppereisile Hispaaniasse
Hispaanias viibitakse Castilla-Leóni piirkonna Valladolidi provintsis. Õppereisi eesmärgiks on tutvuda väikeettevõtluse edendamisega selles piirkonnas, kogukonna ja omavalitsuste koostööga, avalike teenuste osutamise ning ELi vahendite kasutamisega.
JOLi logo jpg�
Järvamaa koolinoorte sügiskrossi tulemused
30. septembril toimus Aravete Kangrumäel Järvamaa koolinoorte sügiskross 2015, kus osales 277 õpilast 15 koolist.
kross.jpg�
6. oktoobri Maakonnatunnis räägitakse Järvamaa Rajaleidja keskuse tööst
Teisipäeval, 6. oktoobril kell 13.00 Kuma raadios algava maakonnatunni külalisteks on Järvamaa Rajaleidja keskuse juht Eve Siilak, eripedagoog Elo Siska ja karjääriinfo spetsialist Kätlin Merisalu. Saates tuleb juttu keskuse aastasest tööst ja koostööst maakonna haridusasutustega.
Rajaleidja september 2015.JPG�
Lavakunstikooli tudengite diplomilavastus jõuab aasta lõpul Paidesse
Eile kohtusid Paide linnapea Siret Pihelgas ja Rahvusooper Estonia peadirektor Aivar Mäe Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikooli osakonnajuhataja Peeter Raudsepaga, et arutada Paide linna ja lavakooli vahelist koostööd. Foto lavastusest "Ekke Moor", peaosas Paide noormees Karmo Nigula
VATekkemoor_670.jpg�
Järvamaa valib esmakordselt aasta isa
Naiskodukaitse Järva ringkond, Kaitseliidu Järva Malev ja Järva Maavalitsus kuulutavad esmakordselt välja konkursi „Järvamaa aasta isa“. Kandidaate saab esitada kuni 18. oktoobrini.
Isadepäev Paides 2014.JPG�
Karjääripesade päev ootab osalema
Järvamaa Rajaleidja keskuse teatel toimub esimene karjääripesade päev 15. oktoobril kell 12-16 Roosna-Alliku põhikoolis. Osalema oodatud on maakonna 9.-12. klasside õpilased koos karjäärikoordinaatorite/õpetajatega.
pesad.jpg�
Aasta terviseteo kandidaate oodatakse 15. oktoobriks
Järva Maavalitsus ja Järvamaa Tervisenõukogu kuulutavad välja konkursi Järvamaa Aasta Tervisetegu 2015. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 15. oktoober.
Terviseteo auhind 450.JPG�
Paide mänguväljakute atraktsioonid läbivad uuenduskuuri
Sel nädalal sai Ehitajate tänava laste mänguväljaku atraktsioonid uute vastu välja vahetatud. Paide linnavalitsuse keskkonnanõuniku Tiina Kivila sõnul algas uuendamine juba eelmisel aastal.
valjak.jpg�
Paide gümnaasiumil on uus õpilasesinduse president
1. oktoobril valisid Paide Gümnaasiumi 7.-12. klasside õpilased ning kooli töötajad õpilasesindusele uue presidendi. Kandidaatideks olid kaks kümnenda klassi õpilast - Sander Savisaar ja Crislyn Saviste. Lisaks oli mõlemal kandidaadil seljataga kolmeliikmeline tiim, kes aitas nädala jooksul korraldada valimiskampaaniat.
sander.jpg�
ROUTE jõudis Paide gümnaasiumisse
Paide gümnaasium võõrustas Erasmus+ projekti ROUTE (Reinventing Outdoors and Entrepreneurship) raames külalisi partnerriikidest Portugalist, Kreekast ja Rootsist. Terve nädal 27. septembrist 3. oktoobrini oli täis põnevaid tegevusi koolis, linnas ja rabas.
ROUTE.JPG�
Järvamaa arenduskeskuses alustab täna tööd noorte ettevõtlikkuse ja majandusõpetuse maakondlik koordinaator Reelika Lepik
Arenduskeskuse juhataja Katrin Puusepp ütles Järvamaa infoportaalile, et koordinaatori peamisteks tööülesanneteks on nõustada, inspireerida ning motiveerida maakonna haridusasutuste töötajaid, noori ja lapsevanemaid. Foto: Ants Leppoja/Järvamaa Südamaa FB leht
reelika.jpg�
Rahvajooksul osalejad saavad stiilse ja orignaalse medali
Tavapäraste masstoodanguna valmistatud medalite asemel on Paide-Türi Rahvajooksu korraldajad otsustanud panustada rohkem ja tellinud erikujundusega raskest metallist medali. Medalil on graveeritud tekst: Viking Window 34. Paide-Türi Rahvajooks. Foto: Ly Menov
medal.jpg�
Türi valla aumärgiga tunnustatakse tänavu viie inimese tegemisi
Türi Vallavalitsus otsustas tänasel, 30. septembri istungil anda Türi vallale osutatud silmapaistvate teenete ning valla huvides pikaajalise tegutsemise eest Türi valla kuldsed aumärgid kolmele isikule.
Türi linna silt�
Türi lasteaeda asub juhtima Kaia Iva
Türi Vallavalitsus kinnitas tänasel istungil alates k.a 1. oktoobrist Türi Lasteaia direktori kohusetäitjaks Kaia Iva. Iva täidab juhi kohuseid kuni lasteaia direktor Sirle Võtti lapsehoolduspuhuselt naasemiseni.
kaia_iva.JPG�
Paide linna 724. sünnipäev Wabalinna majas
Palju õnne! Täna saab Paide 724 aastaseks. Sel puhul toimub õhtul Wabalinna majas väike tähistamine. Wabalinna maja uksed avatakse kell 17. Avatud on wabakohvik.
Paide724_plakat2.jpg�
Paide Kuningate stipendiumi pälvisid Urmas Jõgi ja Peeter Oja (pildid)
Eile andsid Paide kuningad üle kaks järjekordset stipendiumi inimestele, kes on Paidele ja/või Järvamaale üle-eestilist positiivset tuntust kogunud. 200-eurose rahapreemia pälvisid tänavu ettevõtja Urmas Jõgi ning näitleja Peeter Oja.
jogi.jpg�
Palju õnne, Paide linn! Keskväljaku südamekett täna kell 12.00!
Täna, 30. septembril tähistab Paide linn oma 724. sünnipäeva. Linnaõigused anti linnuse jalamile rajatud asulale 1291. aastal. Nii nagu ka eelmisel aastal, saab ka nüüd tulla ja teha kodulinnale sünnipäevakallistus Paide Keskväljakul. Paide linnarahvas ja lapsed moodustavad ümber Keskväljaku südame kuju ning teevad koos linnapeaga oma naabritele pai. Foto: Kaspar Pokk/ Kanal 2
sydamekett.jpg�
ERR uudis: Järvamaal meenutati 110 aasta möödumist Vaali Vabariigi väljakuulutamisest
Järvamaal Päinurmes toimunud ajaloopäeval meenutati 110 aasta möödumist Vaali Vabariigi väljakuulutamisest, mis tähistab üht olulist etappi Eesti omariikluse kujunemise loos.
Video
Linna aukodanik Aivar Mäe sai kultuurikeskusesse omanimelise tooli
Täna kinnitati Paide Kultuurikeskuse suures saalis ühele toolile Aivar Mäe nimesilt kui Paide linna aukodanik.
mae.jpg�
Toimiv spordiklubi ja kutsega treener loob eelduse õigeks treeninguks
Käes on sügis ja kooliaasta alanud, peale koolitunde on lapsel soovitatav tegeleda oma hobidega, kas käia sporti tegemas, muusikakoolis või käsitööringis. Kõik eespool nimetatud tegevused arendavad last ja annavad edaspidiseks eluks vajalikke teadmisi ning oskusi. Millise harrastuse just igaüks valib, sõltub paljustki lapsevanemast, sest ega noor inimene oskagi ju alguses midagi tahta. Läheb sinna, kuhu vanema soovitavad, kuhu kutsutakse või kus on ees juba sõbrad-tuttavad.
Treener pilt.jpg�
Paide vapimärgi kavaler Jaan Meikup tegi heateo Paide andekatele lastele
Paide linna sünnipäeva pidulikul aktusel teatas linna vapimärgi kavaler, Paide Masinatehase juht Jaan Meikup, et kinkis tunnustusega kaasas käinud preemiaraha 350 eurot Andeka Lapse sihtkapitalile. Foto: Maarja Trauss/ Kuma raadio.
meikup.jpg�
Evely Kaasiku head jooksud maailma tippkonkurentsis
Otepääl toimus riikide orienteerumiskoondiste võistlus Euromeeting, mis oli osalenud koondistele esimeseks ettevalmistavaks võistluseks orienteerumise 2017.a maailmameistrivõistlustele, mis toimuvad Eestis. Osales ligi 170 sportlast 15 riigist. Kolmepäevasel võistlusel startisid võistlejad kolmel distantsil- sprindis, tavarajal ja lühirajal. Eesti koondisse kuulusid ka Järvama orienteerumisklubi JOKA orienteerujad Evely Kaasiku ja Sigrid Ruul (pildil).
MM2015_Evely Kaasiku&Sigrid Ruul.JPG�
Laupa õpilased kohtusid 15 Eesti riigipeaga
Tarkusepäeval, 1. septembril, saatsid Laupa põhikoolis 15 esimeses klassis alustavat koolijütsi kooliteele 15 endist Eesti Vabariigi riigipead. Eesti Muinsuskaitse Seltsi esimehe Peep Pillaku koostatud näitus Eesti riigipeadest kuni Eesti Vabariigi taasiseseisvumiseni on olnud juba kuu aega Laupa koolis õpilastele ja lastevanematele tutvuda.
IMG_3207.JPG�
Järvamaa Kutsehariduskeskuses õppivad koolinoored tulid rahvusvahelisel künnivõistlusel auhinnalistele kohtadele
Laupäeval, 26. septembril kündsid Olustveres võidu 27 noort. Võisteldi tavaatradega kõrrekünnis. Võistlejaid oli kuuest riigist: Eestist, Lätist, Poolast, Sloveeniast, Inglismaalt, Austriast ning Luxemburgist.
kynni.jpg�
Sügistriatloni võitis Türi Rattapood (fotod ja tulemused)
Pühapäeval peeti maha VI Türi-Paide sügistriatlon. Meeskondlikult oli teistest üle Türi Rattapood, olles ühtlasi ainus, kellele ei suutnud kohta kätte näidata naiste võistkond Püsililled. Kolmandale kohale tuli jalgpalliklubi võistkond Paide Linnameeskond. Foto: Mati Palmet
triatlon.jpg�
Paide linnapea Siret Pihelgase kõne linna sünnipäevaaktusel
Hea paidelane, austatud aukodanikud, vapimärgi kavalerid ja külalised! Paide linn tähistab sel sügisel oma 724. sünnipäeva. Tõenäoliselt ütleks Paide linn selle peale, et see aeg on lennanud kiirelt - alles see oli, kui laoti kive minu linnusemüüridesse, kui nüüd, aastal 2015 on sellest möödunud pea 25 inimpõlve pikkune aeg.
siret.jpg�
Paide linna ettevõtluskonkurss 2015 parimad
Paide linn tunnustas laupäeval linna sünnipäeva pidulikul aktusel selle aasta parimaid ettevõtteid.
Paide raekoda, foto: Anu Ansberg�
Paide Gümnaasium Huvitavas Koolis
Aasta eest kuulutas algatus Huvitav Kool koostöös SA Innovega välja konkursi „Üldõpetus ja ainetevaheline lõiming kooli õppekava rakendamisel“ üldhariduskoolidele. Konkursi eesmärk oli toetada koostööd erinevate koolide vahel, luua võimalusi kogemuste vahetamiseks üldõpetuse ja ainetevahelise lõimingu rakendamisest ning anda õpetajatele võimalus arendada oma professionaalsust koolitajana ja õppeprotsessi arendajana.
kilinginomme (2).jpg�
Toidupank palub appi vabatahtlikke
Toidupanga üle-eestilised toidukogumispäevad toimuvad 3-4 korda aastas. Järvamaal saab annetusi teha 16. oktoobril Paide Maksimarketis kl 12-18 ning 17. oktoobril Paide Maksimarketis ja Türi Konsumis kl 12.00-18.00. Seoses sellega ootab Järvamaa Toidupank appi tublisid ning suure südamega inimesi, kes aitaksid toidukogumispäevi läbi viia.
Toidupank logo�
Verekeskus kutsub paidelasi taas doonoripäevadele
Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama 8. oktoobril kella 10.30-15.00 Paide Kultuurikeskuses (Pärnu 18) toimuvale doonoripäevale.
doonor_esi.jpg�
Lastevanemate kool arutleb tugevate tunnete teemal
Lastevanemate kool saab taaskord kokku 5. oktoobril kell 17.30 – 19:00. Arutletakse teemal „Kuidas tulla toime enda ja lapse tugevate tunnetega?“. Lastevanemate koolis osalemine on ilma eelregistreerimiseta ning täiesti tasuta!
innove_tort.JPG�
Võistlussarja Türi Compak Sporting V etapi tulemused
26. septembril toimus Türil, Lokuta jahilasketiirus Türi Compak Sportingu seeriavõistluse V etapp. Osales 21 laskurit üle Eesti. Võistlus peeti formaadis, kus kõik laskurid lasid eelvõistluse 50 märki, mille järel selgusid auhinnasaajad veteranide ja juunioride klassis.
compac.jpg�
Reporteri uudis: Järva-Jaanis avati ekstreemspordi siseväljak
Kesk-Eesti ekstreemsportlaste suur unistus on täitunud. Täna avati vinge ekstreemspordi siseväljak.
Video
Järvamaa 2015. aasta hariduspreemiate laureaadid on selgunud
Järvamaa Omavalitsuste Liit nimetas aasta õpetaja preemia laureaadiks Mare Kabeli, noore õpetaja preemia sai Kadri Tammar ning klassiõpetaja ja koolieelse lasteasutuse õpetaja preemia laureaat on Siiri Sitska.
JOLi hariduspreemia tunnistus.JPG�
Paide linn jagab sünnipäeval tänu (nimekiri tunnustuse saajatest)
Paide linn peab homme, laupäeval Paide Kultuurikeskuses oma sünnipäeva aktust, millele järgneb muusikali "Kuula mind" etendus.
mapp.jpg�
13-liikmeline Prantsuse noorte salsabänd kultuuri-ja infotuuril Järvamaal
27. september- 2. oktoober viibib Järvamaal Prantsuse noorteansambel Opsa Deheli. Ansambel koosneb 13st rõõmsameelsest liikmest ja muusikstiililt viljeletakse latino sugemetega balkani muusikat.
OPSA DEHELI E.jpg�
Tervise Arengu Instituut ootab õpilasi koolisööklaid disainima
Tervise Arengu Instituut kutsub kooliõpilasi konkursile Söögivahetund, kuhu on oodatud loovtööd, mis juhiksid tähelepanu koolisööklale kui keskkonnale.
TAI logo 450.jpg�
Tervise Arengu Instituut ootab õpilasi koolisööklaid disainima
Tervise Arengu Instituut kutsub kooliõpilasi konkursile Söögivahetund, kuhu on oodatud loovtööd, mis juhiksid tähelepanu koolisööklale kui keskkonnale.
TAI logo 450.jpg�
�
  Foorum
�

11.09.2015 tere
07.09.2015 Hinna parandus
07.09.2015 Üürida 3-toal korer Paides, tule vaatama sel laupäeval
07.09.2015 Üürisoov Paides
06.09.2015 Soovin üürida korterit

Palume Järvamaa Infoportaalist võetud andmete kasutamisel viidata jarva.ee!
Portaali videod:
Kalamatsi meierei
!Viimane tänavaküsitluse video
Segapaaristurniir
KINO

Kalender
 
  Kalender
�
Oktoober 2015 TagasisEdasi
 
E T K N R L P
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Täna 05.10.2015
 
20:00
 
18:00
 
17:30
Homme 06.10.2015
 
20:00
 
18:00
 
13:00
 
00:00

  Teated
�
Maakondlik inimeseõpetuse ainepäev põhikoolide õpilastele Paide Gümnaasiumi aulas
19.11.2015 11:00
Etlusvõistluse "Ellen Niiduga Midrimaal" Järvamaa voor Paide Gümnaasiumis
12.11.2015 11:00
Järvamaa 8. segapaaristurniiri I etapp Paide E-Piim spordihallis
25.10.2015 11:00
Ohutuspäev "Kaitse eite, aita taati" Aravete kultuurimajas
21.10.2015 11:00
Karjääripesade päev Roosna-Alliku põhikoolis
15.10.2015 12:00
Hõimuõhtu Imavere rahvamajas (kell 19-21)
14.10.2015 19:00
Svjata Vatra 10. juubelikontsert Paide kultuurikeskuses
12.10.2015 19:00
Pidu ansambliga Põhja-Tallinn Koeru kultuurimajas
10.10.2015 21:00
Türi noortekeskuse 5. sünnipäev
10.10.2015 12:00
Kalju Lepiku luulevõistlus Aruküla mõisas
10.10.2015 10:00
10.oktoobril kell 12 Järva-Jaani järve ääres TIINA IDAVAINU SÜGISJOOKS
10.10.2015
Lastevanemate kool Rajaleidja keskuses
05.10.2015 17:30
Lapsendamise tund Järva maavalitsuses
02.10.2015 12:00
Dokumentaalfilmi „Vabaduse mustrid“ esilinastus Sargvere mõisakinos
01.10.2015 19:00

  Ilm Järvamaal
�


John Lennon
Oktoobrilaat15
Oktoobri lastehommik
Beebikontsert
Joala
Miisu
Kuu peale
Fenomen
Mees la manchast
Aastalõpp2015
Uued ruumid
Hortusmusicus
Vorno ja oja
Seltskonnatants
Tammik
Svjatavatra
Bajadeer
J�rvamaa Infoportaal Tel: +372 385 0400 e-post: portaal(at)jarva.ee

Galerii Videod Foorum Kuulutused Kontakt KKK Avalehele