7. novembril saavad Nurme Kooli Päinurme õppekohas kokku koolid, kes on liitunud MTÜ “Aasta Looma” ja Eesti Jahimeeste Seltsi “Koolilaste rajakaamera” vabatahtliku liikumisega.
Nurme Kool liitus Looduskalendri “Aasta looma” kodulehe toimkonna ja Eesti Jahimeeste Seltsi “Koolilaste rajakaamera” vabatahtliku liikumisega 2017. aastal. 2018. aasta loodusõppe tunnid olid õpilaste jaoks väga põnevad. Nurme Koolil on pea kaks aastat kaamera kasutamise kogemust looduse õppimiseks täis ning nad on valmis tutvustama toredat kaasaegset õppemeetodit ka teistele.
7. novembril tulevad Päinurme kokku teiste koolide õpetajate ja loodusringide juhendajaid, osalemas on üle Eesti 15-20 kooli.
Õpetajad ja loodusringide juhendajad räägivad oma kogemustest 2017-2019 laste rajakaameratega metsas: Mis vanuses lapsed soovivad metsas käia? Kuidas meelitada loomi kaamera ette? Kust saada soolakivi ja kuidas see paigaldada puu külge? Milline on hea kaamera?
Päevakava:
12.00 Kogunemine Nurme kooli juures
12.10 Retk aasta looma, kopra, elupaikadesse koos loodusemees Tarmo Mikussaarega. Kaamerakoha otsimine ja rajakaamera paigutamine
13.00 Kosutav amps Nurme koolis
13.30 Rajakaamerad 12 Eesti koolis – Helen Arusoo, MTÜ Aasta Loom eestvedaja
14.00 Parimad palad ja tähelepanekud Antsla Gümnaasiumi loodusringi kaamera, juh. Janek Joab Kiviõli I Keskkooli II-III klassi kaamera, õp. Jaanika Merirand Kosejõe kooli loodusringi kaamera, õp. Ingrid Joona Nurme kooli kaamera, õp. Niina Pihelgas
15.15 Mis saab loodusvaatlusest edasi? Triin Edovald, keskkonnaagentuuri eluslooduse osakonna spetsialist
15.40 Rajakaamerate ülevaade – Anneli Rahumäe, Trapper
16.05–16.30 Arutelu
Koolilaste rajakaamera liikumise eestvedaja on Helen Arusoo (MTÜ Aasta Loom).
Infopäeva toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Eevi Tüüna
Nurme Kool
direktor
5168987
Comments are closed.