JOVL
JOVL
jovl
Järvamaa Infoportaali logo
Foto:Helje Mets

   
 
  Uudised
  Teated
  Haridus
  Kultuur
  Sport
  Noored
  Turism
  Meedia
  REKLAAM

Küsitlus
shadow
Kas teie majapidamises on suitsuandur?
Jah, see on hädavajalik.
Ei, pole jõudnud veel paigaldada.
On, aga pole ammu kontrollinud, kas see ka töötab.
Küsitluste arhiiv
Paku uus küsitlus

Järvamaa Haigla
Kuma raadio
Film Factory OÜ
Ühendus Weissenstein
Väätsa Prügila
OSTAME OMADELT JA JÄTAME RAHA KOJU!
Kolm õpetlikku ja kasulikku videoklippi, mis juhendavad tarbijat erinevate tarbijaprobleemide korral
Tarbija, tea oma õigusi!
Annetus-toetusfond „Nutikad lapsed“
Järvamaa Vabatahtlike Keskus
paide_kultuurikeskus
Maanteeinfo
Järvamaa Eesti Südamaa fännileht
Järvamaa Ühistranspordi Keskus MTÜ
Raudteemuuseum
MTÜ Järvamaa Spordiliit
Järvamaa Kogukonnafond
Ajakeskus Wittenstein
Sargvere mõis
Eesti Punane Rist Järvamaa SeltsNupud
 
l1
  Uudised
l3
Sargvere mõisakinos uus Eesti dokfilm "Ballettmeister"
Reedel, 25.aprillil kell 19.00 Pilet 2 eurot Sargvere mõisakino seansile tulevad filmi tutvustama ja küsimustele vastama režissöör Ruti Murusalu ja operaator- kaasprodutsent Erik Norkroos! Kõik Eesti uute dok.filmide ja tantsuhuvilised leidke tee mõisakinno!
Järvamaa kutsehariduskeskus kutsub täiskasvanuid tasuta tööalastele kursustele
Haridus- ja Teadusministeerium on koostanud 2014. a I pa täiendava täiskasvanute tööalase koolituse riikliku koolitustellimuse. Järvamaa Kutsehariduskeskuses on kavas 10 kursust 5 erinevas õppekavarühmas.
Koolitused 
Töötukassa tasub registreeritud töötute talgutele sõitmise kulu
Ka sel aastal toetab töötukassa talgupäevale registreerunud töötuid (v.a täiskoormusega õppes õppivatel, sh akadeemilisel puhkusel viibivatel töötutel) sõidutoetusega.
teemeara_logo 
Paide Sookure lasteaia lapsed istutasid kuuseistikuid
Kolmapäeva hommik oli Sookure lasteaia vanemate rühmade lastele põnev. Oli teada, et peale hommikusööki ootab lapsi buss, millega sõidetakse Kuusiku metsa puid istutama. Õpetajatel oli kaasa võetud ka väike võileivakott ja jooginõu tublidele metsaistutajatele.
Sookure lapsed puid istutamas 
Jürilaada kava ja Paide kultuurikeskuse laadapäeva pakkumised
Juba sellel laupäeval 26.04 kell 10-16 vallutab jürilaat ja JüriVÄGI Paide Keskväljaku ja seda ümbritsevad tänavad. Kauplema on tulemas üle 120 kaupleja, kelle pakkumistes käsitöö-, talu-, aia-, toidu-, tööstuskaubad, suvelilled ja istikud.
Jürilaat 2014 
Paide linn saab oma orkestri
Paide linnaorkestrist on mõtteid mõlgutatud juba aastaid. Nüüd on linnavalitsus asja tõsisemalt käsile võtnud ning orkestri loomiseks on käed löödud Paide muusikakooli õpetaja ning omanimelise bigbandi eestvedaja Teet Tihvaniga.
orkester 
Südamenädal Järvamaa lasteaedades oli sündmusterohke
Järvamaa lasteaedades toimus 14.-20. aprillini kestnud südamenädalal hulgaliselt liikumisüritusi, et näidata lastele kui oluline on liikumine varasest lapseeast peale. Mitmes lasteaias said lapsed osa paljudest erinevatest sündmustest.
 
Tule õpi inimesi juhtima!
Koolituse tulemusena on osalejatel kujunenud senisest paremad teadmised ja oskused ühingu liikmete kaasamiseks ja aktiveerimiseks, juhatuse töö korraldamiseks, uute inimeste kaasamiseks ühingu tegevustesse ning ühingus tekkivate konfliktide lahendamiseks ja ennetamiseks.
EAS_SISEMIN_UUS_400px 
Igapäevast soolatarvitamist aitab jälgida soolakalkulaator
Tervise Arengu Instituut tuletab meelde, et tervisliku toitumise veebilehel www.toitumine.ee on soolakalkulaator, mis aitab kõigil huvilistel jälgida kui palju nad on päevas soola söönud.
 
Wabalinna päevad Paides ootavad osalema
Paide Wabalinna majas toimub maikuus kaks „Wabalinna päeva“. Taas saavad talgulised P.A.I.sid, mida saab kasutada wabakohvikus.
Wabalinna maja 
Järvamaa noorte kodu-uurimiskonverentsi peapreemia pälvis Aigi Mänd
23. aprillil Järvamaa Muuseumis toimunud 38. Järvamaa noorte kodu-uurimiskonverentsi peapreemia võitis Aigi Mänd Koeru Keskkooli 11. klassist, keda juhendas õpetaja Siret Pärtel. Tema töö kandis pealkirja „Tuulikud Koeru vallas.“
 
Anname Au! heategevuskampaania jõudis Paide Raekotta (pildigalerii)
Täna külastasid Paide Raekoda Kaitseliidu Järva maleva naiskodukaitse Järva ringkonna esindajad eesotsas Paide jaoskonna esinaise Vivika Barnabasiga, et koguda annetusi Ida-Tallinna Keskhaigla taastusravikliiniku kõnniabiseadme ostu jaoks.
Anname au 
Nädalalõpp Türil tuleb sportlik
Laupäeva, 26. aprilli hommikul kell 8 antakse Veskisillal start Türi-Tori V kiirlaskumisele Pärnu jõel. Valida on kahe distantsi vahel: Türi-Tori (78 km, 5 kontrollpunkti) ja Kurgja-Tori distants (47 km, 3 kontrollpunkti).
Türi linna silt 
Türil selgusid Järvamaa meistrid valikorienteerumises
Järvamaa meistrivõistlused valikorienteerumises toimusid Türil Tolli metsa kaardil. Valikorienteerumisel põhimõtteks on, et etteantud kontrollaja piires, mis seekord oli 1 tund, tuleb maastikul läbida võimalikult palju kontrollpunkte. Foto: Piret Reinfeld
Koolinoorte valikorienteerumine, foto: Piret Reinfeld 
Meedia meistriklassi lapsed õppisid linnapead küsitlema (pildigalerii)
Eelmisel nädalal algas Paide Gümnaasiumi 4a ja 6b klassil meediaprojekt ,,Meedia meistriklass“, mis kestab 25. aprillini.
Meedia meistriklass 
Lõppes Suitsuprii klassi võistlus
Tervise Arengu Instituudi poolt läbiviidavat Suitsuprii klassi võistlust alustas käesoleval õppeaastal Järvamaal 32 klassi kaheteistkümnest koolist. Jaanuarikuus esitatud vahearuande järgi jätkas võistlust 26 klassi. Konkursi lõpetas edukalt 22 klassi. (vt lisatud tabelit).
 
Kevadpühal kõlab Paides Vaiko Epliku laul
Neljapäeval, 1. mail kell 20 annab Wabalinna maja õdusas miljöös kontserdi muusik ja helilooja Vaiko Eplik.
Muusikaõhtu Vaiko Eplikuga Wabalinna majas 
Paide Posti 12 detailplaneeringu eskiisprojekti avalik arutelu
Paide linnavalitsusel on valminud kaks detailplaneeringu eskiisi, neist üks puudutab Posti 12 kinnistut ning teine Pärnu tn 6 ja Suur-Aia tn 5/7 hotelli juurdeehitust ja spaa rajamist.Mõlema eskiisprojekti avalikud arutelud toimuvad järgmisel nädalal.
eskiis 
Nurme kooli õpilased esinesid edukalt VVV matkamängus ja aasta taime konkursil
Nagu ka varasematel aastatel, kutsus Vapramäe-Vellavere-Vitipalu Sihtasutus kõiki Eesti koole ja lasteaedu osalema VVV matkamängus.
Nurme kooli matkapilt 
Südamenädala liikumisüritustel osales 819 täiskasvanut
14.-20. aprillini toimunud Südamenädala liikumisüritustel osales Järvamaal kokku 819 täiskasvanut.
 
XXVI Laulupeo II eelproovis näitavad oskusi puhkpillimängijad
Homme, 22 aprillil astuvad Järvamaalt XXVI Laulupeo protsessi liitunud Orkester Türi puhkpillimängijad komisjoni ette. Kell 19.00 algab II eelproov- ettemängimine.
Järvamaa laulu- ja tantsupidu Türil 
Veeohutus- ja ujumispäev „Veega sõber“ kutsub osalema
2014. aastal korraldavad Päästeamet, Selts Eesti Vetelpääste ja Eesti Ujumisliit kolmeteistkümnes Eesti ujulas veeohutus- ja ujumispäevad „Veega sõber.“ Paide ujulasse oodatakse peresid 26. aprillil kell 11-14. Veeohutus- ja ujumispäev on kõigile tasuta.
Veeohutus- ja ujumispäev „Veega sõber“    
Jürilaat JüriVÄGI: Seto ülemsootska teeb riigivisiidi Paide kuningate juurde
Festival Aegade tuuled on tuhinaga tulekul ja selle raames vallutab 26. aprill kella 10st 16ni Paide südalinna jürilaat JüriVÄGI.
Jürilaat 2014 
JOKA esindusvõistkond lõpetas 55. Jüriööjoooksu viiendana
Nelijärvel joosti nädalavahetusel vabariiklik orienteerumise 55. Jüriööjooks. Öisel teatejooksul, asus peavõidu, igavesti rändva auhinnaskulptuuri „Kalevipoeg kivi viskamas“ eest heitlema 64 viieliikmelist võistkonda, kus igas võistkonnas jooksis 3 meest ja 2 naist.
JOKA jüriöö jooksul 
Järva-Jaani noored naasid Koolitantsult võiduga
Eile õhtul toimus Nokia kontserdimajas Koolitants 2014 finaal, kus estraaditantsu kategooria vanemas vanuseastmes võitis Järva-Jaani noorterühm tantsuga "Kesköine seltskond" esikoha. Noori juhendab Ülle Vaas. Fotol: Koolitantsu Paide eelvoor, pildi autor: Kerli Talkis
Koolitantsu Paide eelvoor, foto: Kerli Talkis 
Türi Muusikakooli õpilane oli edukas rahvusvahelisel flöödikonkursil
Türi Muusikakooli õpilane Helina Viigand osales edukalt Kārlis Štrāls’i nimelisel XV Rahvusvahelisel flöödimängijate konkursil “Young Flutist” 2014 Riias.
Fotol vasakult: Siret Heinaste, Helina Viigand ja Viia Ivask Türi Muusikakoolist 
Kokkuvõte 16. aprilli Järvamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse koosolekust
16. aprilli juhatuse koosolekul otsustati teha Järvamaa Kutsehariduskeskusega koostööd erinevate projektivõimaluste leidmiseks ja elluviimiseks, saata KOV volikogudele arvamuse avaldamiseks KENKi 2015. aasta eelarve ja tegevused ning allkirjastada PETi baasfinantseerimise leping.
juhastus 2014 
Noorte kodu-uurimiskonverents tuleb taas
23.aprillil algusega kell 11.00 toimub Järvamaa Muuseumis 38. Järvamaa noorte kodu-uurimiskonverents. Koolid on esitanud konverentsile 13 tööd. Järva-Jaani Gümnaasiumist esitati 1 töö, Paide Gümnaasiumist 3, Türi Ühisgümnaasiumist 3 ja Koeru Keskkoolist 6 tööd.
 
Sada kodutütart veedavad nädalalõpu sportides
Täna õhtul algab Kabalas kaks ööpäeva vältav spordilaager, kus paarkümmend naiskodukaitsjat pakuvad sajale kodutütrele erinevaid sportlikke tegevusi.
Kodutütarde laager 
Seitsme silla seiklejad kogesid liikumisrõõmu. PILDIGALERII
Eile SA Paide Spordi- ja Tervisekeskuse poolt korraldatud südamelinna südamenädala üritus Seitsme silla seiklus tõi sel väga kaunil kevadisel õhtul kokku palju tublisid tervisesportlaseid. Kell kuus startis E-Piim Spordihalli õuest 97 seiklejat ja tunni aja jooksul lisandus veel seitse inimest, seega spordihalli juurest läks matkale kokku üle saja sportlase: jalgratturid, jooksjad, keppikõndijad ja kõndijad.
sss 
Järvamaa laulu- ja tantsupeo piletid saabusid müüki
Alates eilsest on võimalik osta pileteid Järvamaa laulu- ja tantsupeole, mis toimub 31. mail Paide vallimäel. Laulu- ja tantsupeo pileti ostuga toetad Järvamaa pärandi sihtkapitali.
Järvamaa laulu- ja tantsupidu Paides 
Siseministeerium soovitab Euroopa Parlamendi valimisteks tellida e-valijakaardi
Valimiste eel saadab riik igale hääleõigust omavale vähemalt 18-aastasele valijale valijakaardi, kus on info selle kohta, kus, kuidas ja millal valida. Alternatiiviks tavapärasele paberil saadetavale valijakaardile on inimestel võimalik tellida endale elektrooniline ehk e-valijakaart.
Valijakaart 
Lastekoorid kogunevad Üldlaulupeo II eelproovi-ettelaulmisele
Neljapäeval, 17. aprillil kogunevad 399 lastekooride lauljat ja 19 koorijuhti Türi kultuurikeskusesse. Toimub XXVI Laulupeo "Aja puudutus" II eelproov ja ettelaulmine.
Järvamaa laulu- ja tantsupidu Türil 
Paide gümnaasiumis on tublid võrkpallurid ja osaoskajad
Paide Gümnaasiumi noormeeste võrkpallivõistkond saavutas Miniliiga ida regiooni etapil III koha. Võistkonda kuulusid Rauno Uusleer, Karl Jakobson, Karl Vilpuu, Meelis Välba, Raiko Välja, Indrek Lammer, Heigo Tornik.
Võrkpallipoisid 
Eesti meistrivõistlused indiacas ootavad kaasa elama
3. mail algusega kell 10 toimuvad Imavere spordihoones Indiaca Eesti meistrivõistlused. Võistlused toimuvad kolmes võistluskategoorias: naiskonnad, meeskonnad ja segavõistkonnad.
Eesti meistrivõistlused indiacas 
Ministeerium kutsub üles tunnustama parimaid haridustöötajaid ja hariduse toetajaid
Täna, 15. aprillil avatakse portaal „Eestimaa õpib ja tänab“ www.eestimaaopib.ee, mille kaudu on kuni mai lõpuni võimalik esitada tunnustamiseks parimaid haridustöötajaid ja hariduse toetajaid kümnes kategoorias: lasteaiaõpetaja, klassiõpetaja, põhikooliõpetaja, gümnaasiumiõpetaja, klassijuhataja, kutseõppeasutuse õpetaja, õppeasutuse juht, üldhariduse sõber, kutsehariduse sõber ja aasta tegu hariduses. Pildil: Järvamaa 2013. aasta hariduspreemia laureaat Maie Paap
Maie Paap, foto: Anu Puusepp 
Türi Muusikakooli õpilane osaleb rahvusvahelisel flöödikonkursil
Türi Muusikakooli õpilane Helina Viigand osaleb Kārlis Štrāls’i nimelisel XV Rahvusvahelisel flöödimängijate konkursil “Young Flutist” 2014 Riias. Foto: erakogu
Helina Viigand 
Chris Moore tuleb Paide noori korvpallureid õpetama
Neljapäeval, 17. aprillil viib endine profikorvpallur ja litsentseeritud treener Chris Moore läbi korvpalli-töötoa/treeningu Paides. Foto: internet
Chris Moore 
Aravete Teatripäev 2014 oli edukas (tulemused)
VII Aravete Teatripäev on õnnelikult lõppenud. Näitlejad on rahul ja publik samuti. Seega võib lugeda ettevõtmise edukaks. Korraldaja MTÜ Aravete Kultuuri- ja Huviselts tänab toetajaid: Ambla Vallavalitsust, Kultuurkapitali Järvamaa ekspertgruppi, Endla Teatrit, Teatrit Ugala, Rakvere Teatrit ning Kuma. Fotod: Merike Annuk
Aravete teatripäev, foto: Merike Annuk 
Talgulisi oodatakse tänasest end kirja panema Teeme Ära talgupäeval kaasalöömiseks
Vaatamata üsna jahedale aprillikuule kulgeb tänavune talgukevad tõusvas joones ja 3. mail peetav üle-eestiline talgupäev läheneb sama kindlalt nagu esimene korralik soojalaine.
teemeara_logo 
Südamenädalal Eestimaa südames: leia Paide linna seitse silda!
Kolmapäeval, 16. aprillil korraldab Paide Spordi-ja Tervisekeskus Südamenädala raames liikumisürituse "Seitsme silla seiklus". Start antakse kell 18.00 E-Piim Spordihalli sisehoovis!
7 silda 
Paide Gümnaasiumis avati "Meedia meistriklass"
Paide Gümnaasiumi 4.a ja 6.b klassil toimus täna projekti "Meedia meistriklass" pidulik avamine. Projekti läbiviimise aeg on 14.-25. aprill 2014.
Meedia meistriklass 
 
  Foorum
 

03.04.2014 Elektrik
03.04.2014 Elektrik
15.03.2014 kõnnitee
11.03.2014 probleem ei ole tänavavalgustuse1
11.03.2014 Veider

Palume Järvamaa Infoportaalist võetud andmete kasutamisel viidata jarva.ee!Portaali videod:
Järvamaa liikumisaasta 2014 avamine 7. detsembril 2013 Paide E-Piim spordihallis
!Viimane tänavaküsitluse video
Rajaleidja
Tule talgule!
j2rvamaa elut66preemia
Kokkutulek 2014
laulukaar 2014
Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa 2014
Avatud uste päev JKHKs
LTP 2014
TridensEMVmotokrossis2014

Kalender
 
  Kalender
 
   
 
 
Aprill 2014 TagasisEdasi
 
   
 
 
E T K N R L P
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Täna 25.04.2014
 
22:00
 
19:00
 
13:00
Homme 26.04.2014
 
15:00
 
12:00
 
11:00
 
11:00
 
10:00
 
10:00
 
09:00
 
09:00
 
08:00

  Teated
 
Talgud Anna kirikuaias
03.05.2014 10:00
Paide Kultuurikeskuse nädala kava
17.04.2014
Lastehommikul külas Piip ja Tuut. Tsirkuses suurepärane euroopa uusim laseretendus, neoon- ja teised valgusefektid. Rakvere teater külas kahe menuka etendusega. Nädalalõpul vallutab Paide südalinna jürilaat JüriVÄGI.
Sargvere mõisa suveöö
21.06.2014 18:00
Õppepäev "Ökosüsteem" Roosna-Alliku põhikoolis
27.05.2014 11:45
Muuseumiöö "Öös on tähti" Sargvere mõisas
17.05.2014 18:00
Laupäeval, 17.mail algusega 18.00 on Sargvere mõisa muuseum avatud mitmekülgse programmiga üle-Eestilise muusemiöö "Öös on tähti" raames.
Türi lillelaat (16.-18. mai)
16.05.2014 09:00
Järvamaa õpilaste lauluvõistlus Laulukaar 2104
03.05.2014 11:00
Maaturismi ettevõtjad kutsuvad külla
01.05.2014 11:00
Eelkooliealiste laste rattaralli Paide keskväljakul
01.05.2014 11:00
Volbritrall Türi lauluväljakul
30.04.2014 18:00
Volbripidu Türi lauluväljakul (18.00-21.00)
30.04.2014 18:00
Paide-Türi kevadtriatlon
27.04.2014 11:00
27.aprillil kell 18.00 Järva-Jaani Kultuurimajas komöödiateater VANA ÕNGITSEJA
27.04.2014
Südamaa valdade laste lauluvõistlus Väätsa rahvamajas
26.04.2014 12:00

  Ilm Järvamaal
 


Näitemängupäev
Ballettmeister
Aunaste
Kvartett
2,5 meest
Hobune kes kaotas prillid ära
Ruumide rent
Tsirkuse3D
8 armastavat naist
Muusika puudutus
SavoyBall uus
Aegadetuuled 2014
Järvamaa Infoportaal Tel: +372 385 0400 e-post: portaal(at)jarva.ee

Galerii Videod Foorum Kuulutused Kontakt KKK Avalehele