JOVL
JOVL
jovl
J�rvamaa Infoportaali logo
Foto:Helje Mets

   
 
  Uudised
  Teated
  Haridus
  Kultuur
  Sport
  Noored
  Turism
  Meedia
  REKLAAM

Küsitlus
shadow
Kas osaled 30. mail Järvamaa laulu- ja tantsupeol?
Jah, kindlasti
Olen kohal, mu laps esineb
Olen kohal, esinen
Sel aastal ei plaani minna
Küsitluste arhiiv
Paku uus küsitlus

Rajaleidja
Maanteeinfo
paide_kultuurikeskus
Järvamaa Ühistranspordi Keskus MTÜ
SA Kesk-Eesti õppe- ja kompetentsuskeskus
Järvamaa Kogukonnafond
Sargvere mõis
KÜSK
Järvamaa Keskraamatukogu
Kuma raadio
Eesti Punane Rist Järvamaa Selts
Maale elama
Ühendus Weissenstein
MTÜ Järvamaa Spordiliit
Väätsa Prügila
Järvamaa Haigla
Ajakeskus Wittenstein
A.H.Tammsaare muuseum
RaudteemuuseumNupud
 
LTP 2015_suur
l1
  Uudised
l3
Südamelaul tõi esile noored andekad loojad
Laupäeval, 23. mail toimus Paide Kultuurikeskuses Südamelaul 2015 konkurss-kontsert. Sellel aastal keskendus konkurss ühiskonnakriitikale ja ühiskonnas toimuvale ning seda läbi noorte silmade ja loomingu. Osalesid noored Järvamaalt, Raplamaalt, Jõgeva- ja Pärnumaalt. Foto: Tiiu Saarist
contra.jpg�
"Türi rull 2015" kutsub osalema
Sel aastal juba 7. korda korraldab Türi Noortekeskus võistlust TÜRI RULL. Võistlus on 4 etapiline ja toimub Türi-Kirna-Reopalu kergliiklusteel. I etapp toimub juba 27. mail algusega kell 18 distantsil Türi-Reopalu (9 km) . Kogunemine Reopallu, buss viib Türile starti. Registreerimine võistlusteks pool tundi enne starti.
rull.jpg�
Järvamaa naisorienteerujad võitsid Eesti meistrivõistlustel topeltkullad
Orienteerumisjooksu tänavuse aasta esimesed meistrimedalid joosti välja lühirajal ja teatejooksudes. Naiste konkurentsis tõid orienteerumisklubi JOKA naised mõlema ala kuldmedalivõidu Järvamaale. Fotode autor: Priit Poopuu
EMVteade2015_JOKA kuldne naiskond_S.Ruul, H.Hallik,E.Kaasiku.jpg�
Hõbemedal Järvamaale vabariiklikult sõiduautotehnikute võistluselt
Sõiduautotehnikute üleriigilisel kutsevõistluses tuli teiseks Järvamaa Kutsehariduskeskuse kooli õpilane Ivar Järve Samuti osales võistlusel Jarmo Aedla kelle potentsiaal jäi seekord täiel määral realiseerimata. Pildil: võistluse „Sõiduautotehnik 2015” võitjad, foto: SA Innove
Voistluse Soiduautotehnik 2015 voitjad. Foto - Innove.JPG�
Maavanem autasustas Marika Kuusikut Järvamaa teenetemedaliga (lisatud videod)
Maavanem Alo Aasma autasustas tantsujuhti ja lavastajat, Paide Ühisgümnaasiumi huvijuhti Marika Kuusikut Järvamaa teenetemedaliga. Marika Kuusik pälvis kõrge tunnustuse pikaajalise silmapaistva ning hingestatud panuse eest Järvamaa kultuurielu edendamisse.
Teenetemedal Marika Kuusikule.jpg�
Aasta suurpere on Järvamaalt
Laupäeval toimus Tallinna Loomaaias Eesti Lasterikaste Perede Liidu poolt korraldatud suurperepäev, kus kuulutati välja konkursi „Aasta suurpere 2015“ võitja. Tiitli sai kuuelapseline perekond Kaasiku Järvamaalt Ambla vallast. Pildil: perekond Kaasiku; foto: Powerhouse
suurpere.jpg�
Türi Vibukooli noored naasevad Austriast kuldmedaliga
Türi Vibukooli noored Lisell Jäätma ja Kristjan Puusepp võitsid Euroopa noorte GP-l plokkvibu kadettide segavõistkonna kulla. Noorte treeneriks on Maarika ja Erki Jäätma. Foto: Maarika Jäätma
OS4A3293.jpg�
Koeru, Türi, Paide ja Järva-Jaani poisid ja mehed meeste tantsupeol KOLM
Juba kahe nädala pärast sõidavad poisid ja mehed Järvamaalt Rakverre oma tantsuoskusele veel viimast lihvi andma. 10 tantsurühma said Järvamaal toimunud ettetantsimisel liigijuhtidelt oma oskustele hea hinnangu. Pildil: Järva-Jaani JÜRID ja juhendaja Ülle Vaas ettetantsimisel Türi Kultuurikeskuses.
meste tantsupidu.jpg�
Pisikesed võrkpallurid jagasid tiitleid
Kolmapäeval toimus Paide Gümnaasiumi staadionil U-12 EMV poiste ja tüdrukute võrkpallis. Kokku osales 38 võistkonda, neist 18 tüdrukute ja 20 poiste võistkonda. Staadionil oli 300 noort võrkpallurit, kes kõik ihaldasid auhinnalauale pandud karikaid.
tydrukute voitjad.jpg�
Arvamusliidrid ja noored otsivad ideeturul maaelu päästvaid ideid
Täna kell 11 algab Türi kultuurikeskuses ideeturg, mis kätkeb endas küsimust, milline võiks olla elu maal ehk väljaspool Tallinna ja Tartut aastal 2025. Otseülekannet on võimalik jälgida alates kella 11st Järva Teataja kodulehel.
ideeturg.jpg�
Kesk-Eestis avatakse kohalikul energial toimiv Puhta vee teemapargi õppekeskus
Täna pärastlõunal avatakse Puhta vee teemapargis õppekeskus, kus saab aastaringselt läbi viia erinevaid koolitusi ja sündmusi.
puhta_vee_teemapark.jpg�
Nädalalõpul algavad Türil Järvamaa tantsurühmade proovid
Järvamaa laulu- ja tantsupeo proovid toimuvad 24., 25. ja 30. mail Türi lauluväljakul. Siiri Miir Järvamaa laulu- ja tantsupeo korraldustoimkonnast andis teada, et tänavu osaleb maakonna peol 1160 tantsijat, 1230 lauljat ja 50 pillimängijat. Kollektiive on kokku 131 ja neil on 72 juhendajat.
Jarvamaa_laulupidu_Tyril.jpg�
26. mail on Maakonnatunni külalisteks Järvamaa laulu-ja tantsupeo korraldajad
Teisipäeval, 26. mail kell 13.00 Kuma raadios algava Maakonnatunni külalised on 30. mail Türil toimuva Järvamaa laulu-ja tantsupeo „Ringmäng“ idee autor ja lavastaja Jane Kiristaja ning projektijuht Siiri Miir.
Laulu- ja tantsupidu.jpg�
Türi Vibukooli noored taas Euroopa parimate hulgas
19.-23. mail toimub Austrias, Klagenfurti linnas Euroopa noorte I karikaetapp. Võistlemas on üle 200 noorte ja juunioride klassi kuuluva Euroopa vibusportlase. Türi Vibukoolist on võistlustules Lisell Jäätma ja Kristjan Puusepp. Võisteldakse suurel Klagenfurti jalgpallistaadionil. Noorte treeneriteks on Maarika ja Erki Jäätma.
vibu (2).jpg�
Verekeskus kutsub Paide inimesi kevadisele doonoripäevale
Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama neljapäeval, 28. mail kella 11.30-16.00 Paide kultuurikeskuses toimuvale doonoripäevale.
Doonor, foto: delfi.ee�
Türi Lastekaitse Ühing pakub väheste võimalustega peredele humanitaarabi
Türi Lastekaitse Ühing asutati 7. novembril 1995. aastal. Seega on käimas 20. tegevusaasta. Üks ühingu loomise ajandeid oli vajadus väheste võimalustega peredele humanitaarabi jagada ning erinevaid teenuseid pakkuda. Nüüd, 20 aastat hiljem, oleme ringiga algusesse tagasi jõudnud.
abi (1).JPG�
Vananapaberi kogumise kampaanias võidutsesid taas Paide Gümnaasium ja Türi Põhikool (tulemused ja pildid)
Selle aasta kampaania pidulik lõpuüritus toimus täna Veskisillal, kus tehti teatavaks tulemused ning anti koolidele üle tänukirjad ja auhinnad. Kampaanias osales 32 õppeasutust, koguti üle 191 tonni vanapaberit.
poolik (6).JPG�
Rajaleidja lastevanemate kool - toeks karjäärivalikutel
Mai kuu lastevanemate kool Järvamaa Rajaleidja keskuses oli pühendatud karjäärivalikutele ja noorte koolilõpetajate toetamisele. Kuna elutee planeerimine on väga tähtis samm, siis teeme kokkuvõtte olulisematest punktidest, mida silmas pidada.
rajaleidja_tort.JPG�
Tänavuse Järvamaa elutööpreemia laureaat on Toomas Agasild
Järvamaa Omavalitsuste Liit annab maakonna elutööpreemia kätte 30. mail laulu- ja tantsupeol Türil ning tänavuse preemia laureaat on Viking Window ASi juhatuse esimees Toomas Agasild.
etviking1.jpg�
Tallinna Kammerkoor annab kevadpealinnas tasuta kontserdi
Laupäeval, 23. mail kell 13 astub Türi kultuurikeskuses publiku ette Eesti vanim kammerkoor – Tallinna Kammerkoor. Kontsert paneb ilusa punkti koori 53. hooajale, mis on olnud tõeliselt tulvil heast muusikast ja positiivsetest elamustest.
Tallinna Kammerkoor.jpg�
Paide linn kutsub ühinemisläbirääkimistele
Paide linnavolikogu kutsub Järvamaa omavalitsusi, mis on vastanud ühinemisläbirääkimiste ettepanekule jaatavalt, osa võtma esimesest kohtumisest. Kohtumine toimub Paide raekojas 1. juunil algusega kell 13.00.
Paide raekoda, foto: Anu Ansberg�
Maavalitsus toetas omaalgatuslikke projekte enam kui 36 000 euroga
Maavanem Alo Aasma kinnitas kohaliku omaalgatuse programmi 2015. aasta kevadvooru toetuse jaotuse, ning jagas 25 projekti toetuseks 36 120 eurot. Kokku taotleti kevadvoorus 56 projekti rahastamist. Eraldatud vahendite lõppemise tõttu jäid rahastamata 26 taotlust. Neli esitatud taotlus ei vastanud nõuetele.
Jalgrattamuuseum.jpg�
Tuhatkond noort teevad ohtudel selja prügiseks
Järgneva kahe nädala jooksul kogunevad kuue maakonna ligi tuhat kuuendikku Kaitse end ja aita teist ohutuslaagritesse. Järvamaa ohutuslaager toimub 26.-27. mail Metsajõe puhkekeskuses (info: Marju Tamsalu, 52 45 646). Foto: KEAT 2014
keat2014_uus.jpg�
Euroopa Muusikakoolide Liidu assamblee ja konverents Luxembourgis
14.05.-16.05.2015 toimus Luxembourg’is Euroopa Muusikakoolide Liidu 40-nes assamblee ja konverents teemal „Heritage, Diversity, Future“. Pildil EMU uus presiidium – vasakult Tomáš Kolafa, Friedrich-Koh Dolge, Philippe Dalarun, Willem Joos Cornelis van Moort, Helena Maffli, Silja Aavik, Aleksander Djuric ja Timo Klemettinen.
WP_20150516_10_46_20_Pro (2).jpg�
Alanud on fotokonkurss „Kaunis õitsev õunapuu”
Türi Õunafestivali korraldustoimkond annab teada, et lisaks traditsioonilistele Türi Õunafestivali konkursitele toimub tänavu kaks õunateemalist fotokonkurssi – Kaunis õitsev õunapuu (18.05-18.07) ning Kaunis vilju kandev õunapuu (20.07-30.08).
Türi õunafestival�
Aprillikuu Järvamaa tööturul
Aprilli viimasel päeval oli Järvamaal 710 registreeritud töötut, mis moodustab 4,8% maakonna tööealistest inimestest. Kuu jooksul oli arvel 855 töötut ja seda on poolesaja inimese võrra vähem kui oli märtsikuus. Tavapäraselt hakkabki perioodiline hõive aprillis suurenema. Üldine töötus on aastaga vähenenud. Eelmise aasta aprillis oli töötuna arvel 100 inimest rohkem.
aprill.jpg�
Liikumissarja "Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa" VI etapp ootab osalema
6. juunil kell 12 toimub liikumissarja "Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa" VI etapp Aravete Kangrumäe terviseradadel. Tule ise ja kutsu sõber kaasa!
liikumine.jpg�
Beebide vastuvõtt Paide raekojas (pildid)
Reedel, 15. mail võttis Paide linnapea Siret Pihelgas raekojas vastu linna noorimaid kodanikke. Kokku oli kutsutuid 34. Kes soovis, sai linnapeaga ka pilti teha.
beebid.jpg�
Väätsal toimub II digikonverents (lisatud kava)
8. juunil kell 10-14.40 toimub Väätsa Põhikoolis II digikonverents.
vaatsa_pohikool.jpg�
Nutituur teeb inimesed nutiseadmetega sõbraks
Mais ja juunis 2015 toimuvad esmakordselt üle Eesti nõustamised ja koolitused kõigile, kes soovivad nutiseadmeid kasutama õppida. Kõik nõustamised ja koolitused on tasuta. Järvamaale jõuab Nutituur 22., 27. ja 28. mail.
Nutituur_visuaal-koolituskoht-veebi.jpg�
Üle-Euroopaline võistlus „Minu e-osaluse lugu“ ootab osalema
Maikuu esimesel nädalal avati ametlikult üle-Euroopaline võistlus „Minu e-osaluse lugu“. Võistlusele oodatakse üle 16-aastasi Euroopa Liidu kodanikke jagama oma kogemusi e-osaluse võimaluste kasutamisest ükskõik millises elu valdkonnas.
TE-Collage_Brussels.jpg�
Paides toimub võrkpallinoorte üle-eestiline suurvõistlus
Kolmapäeval ja neljapäeval täitub Paide Gümnaasiumi staadion võrkpallinoortega, toimub Võrkpallifestival. Kolmapäeval võtavad omavahel EMV raames mõõtu U-12 vanuseklass (2004-2005 aasta sündinud) poisid ja tüdrukud, ning neljapäeval 1.-3. klasside õpilased.
Paide Võrkpalliklubi�
ERR uudis: Muuseumiööl avas Väätsal uksed jalgrattamuuseum
Muuseumiööl tegi uksed lahti Väätsal tegevust alustanud Eesti Jalgrattamuuseum, mis pidas avapidu täna pärastlõunal.
Video
ERR uudis: Algas traditsiooniline Türi lillelaat
Pühapäeva pärastlõunani kestva laada tõmbenumber on mõistagi kõikvõimalik istutusmaterjal, mida tullakse ostma nii Soomest kui ka saarest.
Video
Eesti parimad noortalunikud tulevad Järvamaalt
Parimaks noortalunikuks tunnistati teist aastat järjest Järvamaa Kutsehariduskeskuse õpilane Günter Kuru. Teise koha sai Dirgis Jõemaa, kes pälvis ka parima noore taluperenaise tiitli. Kolmandale kohale tuli Järvamaa Kutsehariduskeskuse õpilane Martin Žuravljov.
Noortalunik2015.jpg�
Türi 38. Lillelaat hüüti avatuks (pildid)
Täna kell 12 hüüti avatuks 38. Türi Lillelaat. Pühapäevani toimuval laadal on 600 kauplejat, käsitöönäitus ja mõnus meelelahutusprogramm. Lillelaada plaani, kus müüakse taimi ja istikuid, käsitööd, aia- ja kultuurikaupa, toidu- ja tööstuskaupa vaata kodulehelt www.tyrilillelaat.ee.
avamine.JPG�
Paide Gümnaasiumi poistekoor „10“ , ansambel Las Laagerdub „5“
Neljapäeval, 14. mail tähistas Paide Gümnaasiumi aulas sünnipäeva Paide Gümnaasiumi poistekoor ja poisteansambel Las Laagerdub. Poistekooril täitus 10 ja poisteansamblil 5 kooskäidud aastat.
poistekoor.JPG�
Paide Ühisgümnaasiumi Aasta Gaala 2015 laureaadid
Eile, 14. mail toimus koolis „AASTA GAALA 2015", kus tunnustati huvitegevuse tublimaid noori, kes paistnud silma oma suure südame, hea tahte ja sihikindla tegevusega.
gala.jpg�
19. mail on Maakonnatunni külalised Alo Aasma, Marika Kuusik ja Kaarel Siimut
Teisipäeval, 19. mail kell 13.00 Kuma raadios algava Maakonnatunni külalised on maavanem Alo Aasma, tantsujuht ja lavastaja Marika Kuusik, kes räägib 23. mail Paide Kultuurikeskuses toimuvast tantsulisest etendusest „Tants ühendab“ ja teadusvõistlusel „Rakett 69“ edukalt esinenud Paide Gümnaasiumi õpilane Kaarel Siimut.
Maakonnatund 1905.JPG�
Türil selgub Eesti parim noortalunik
Täna, 15. mail selgitatakse viieteistkümnendat korda välja Eesti parim noortalunik. Türil toimuvale kutsevõistlusele on registreerunud kümned põllu- ja maamajanduskoolide õpilased.
noortalunik2014.jpg�
Kevadpealinn kutsub Türi Lillelaadale
15.-17. mail toimuval 38. Türi Lillelaadal on 600 kauplejat, käsitöönäitus ja mõnus meelelahutusprogramm. Lillelaada plaani, kus müüakse taimi ja istikuid, käsitööd, aia- ja kultuurikaupa, toidu- ja tööstuskaupa vaata kodulehelt www.tyrilillelaat.ee
Maskott Murumoor Lillelaadal, Katrin Soomets.jpg�
Koigi vallavanemaks valiti Geir Põder
Täna toimus Koigi vallavolikogu istung, mille põhieesmärgiks oli valida vallale uus juht. Foto: Koigi valla FB leht
koigi.jpg�
�
  Foorum
�

07.05.2015 RENDIN GARAAŽI TÜRIL!
19.02.2015 Elene pood
02.02.2015 Elektritööd Rapla- ja Järvamaal
30.01.2015 Pediküüri teenus Järvamaal
29.11.2014 Üürile anda korter Paides

Palume Järvamaa Infoportaalist võetud andmete kasutamisel viidata jarva.ee!
Portaali videod:
Kogupereüritus "Laps vajab perekonda" Paide vallimäel
!Viimane tänavaküsitluse video
KINO
Spordimängud 2015
Kihelkonnapäevad 2015
Eakate kokkutulek 2015
Johansonid
Liikumissari 2015
Kevadpealinn 2015_uus

Kalender
 
  Kalender
�

Täna 25.05.2015
 
20:00
 
18:00
 
18:00
 
09:45
Homme 26.05.2015
 
20:00
 
13:15

  Teated
�
III jalgrattamatk Türi-Tamsalu matkateel
16.08.2015 12:00
Vanasõidukite Suursõit 2015 ja Paide linna jaaniõhtu vallimäel
23.06.2015 17:00
13.juunil Järva-Jaani kooli kokkutulek
13.06.2015
Järva-Jaani Vallavalitsus kuulutab välja avaliku konkursi gümnaasiumi direktori ametikohale kandideerimiseks
10.06.2015
Järvamaa eakate kokkutulek Väätsal
07.06.2015 11:15
Suur suve avapidu Türi lauluväljakul
06.06.2015 19:00
Kogupereüritus "Laps vajab perekonda" Paide vallimäel
31.05.2015 10:30
Järvamaa laulu- ja tantsupeo tule süütamine Kultuurihiies (lisatud tule teekonna ajakava)
29.05.2015 10:00
Ettevõtjate kliendipäev Türil
28.05.2015 09:00
Kepikõnni express Koigi võimla juures
25.05.2015 18:00
Tantsuline etendus "Tants ühendab" Paide kultuurikeskuses
23.05.2015 18:00
Südamelaul Paide kultuurikeskuses
23.05.2015 12:00
Järva-Jaani Kihelkonnapäevad 2015 AEG MAHA
23.05.2015
Talgud Järvamaa kultuurihiies
22.05.2015 12:00
Talgud Järvamaa kultuurihiies Vargamäel toimuvad ka sel aastal ning tänavused kultuuripreemia laureaadid Järvamaa tütarlastekoor, Ave Avamere ja Kaja Kraav istutavad hiide oma nimelised puud.

  Ilm Järvamaal
�


Ruumide rent
Laps vajab...
Hooaja avalöök
Naitus Paides
Juunilaat
Lindpriid
Paide jaaniõhtu 2015
Mees la manchast
Tule tervitamine Paides
Arvo Pärt
J�rvamaa Infoportaal Tel: +372 385 0400 e-post: portaal(at)jarva.ee

Galerii Videod Foorum Kuulutused Kontakt KKK Avalehele