JOVL
JOVL
jovl
J�rvamaa Infoportaali logo
Foto:Helje Mets

   
 
  Uudised
  Teated
  Haridus
  Kultuur
  Sport
  Noored
  Turism
  Meedia
  REKLAAM

Küsitlus
shadow
Millist üritust plaanid külastada 10.-15.11.2014 toimuva Järvamaa ettevõtlusnädala raames?
Järvamaa messi
Külastan mitut üritust
Sel aastal ei plaani külastada ühtegi üritust
Noortele suunatud üritusi
Järvamaa ettevõtluspäeva
Järvamaa planeeringupäeva
Põhja-Eesti turismikonverentsi
Küsitluste arhiiv
Paku uus küsitlus

Maanteeinfo
A.H.Tammsaare muuseum
Järvamaa Ühistranspordi Keskus MTÜ
paide_kultuurikeskus
Eesti Punane Rist Järvamaa Selts
Ühendus Weissenstein
Raudteemuuseum
Maale elama
Kuma raadio
Järvamaa Haigla
Ajakeskus Wittenstein
Järvamaa Kogukonnafond
KÜSK
Rajaleidja
SA Kesk-Eesti õppe- ja kompetentsuskeskus
MTÜ Järvamaa Spordiliit
Sargvere mõis
Väätsa PrügilaNupud
 
Ettevõtlusnädal 2014_suur
l1
  Uudised
l3
Paide linnajuhid arutasid hariduse tuleviku üle
Täna toimus Paide raekojas nõupidamine, kus istusid koos nii Paide linnavalitsuse liikmed, samuti linnavolikogu poolt moodustatud meeskond läbirääkimiste pidamiseks riigigümnaasiumi loomiseks Paidesse ning Järvamaa Kutsehariduskeskuse esindajad, et arutada kutsekooli arengut ning tulevikku.
Paide raekoda, foto: Anu Ansberg�
Paide rockmuusika tähistab 45. sünnipäeva
Järgmisel nädalalõpul, 08.novembril tähistame Paide rockmuusika 45. sünnipäeva. Sündmus teeb ülevaate Paide rockiloost ja taaselustab muusikat, mis on meie pillimeeste esituses kõlanud mitme aastakümne vältel.
paide-rock-45_logo.jpg�
Koigi mõisast valmis lühifilm
Koigi mõisast valmis lühifilm. Koigi mõisa tutvustava video valmistas Kaspar Pokk koos oma meeskonnaga.
koigi_video.jpg�
Selgusid Järvamaa parimad ettevõtted ja turismiarendajad
Järva maavalitsuse poolt korraldatava konkursi „Järvamaa parimad ettevõtted 2014“ võitjaks tunnistati suurettevõtete kategoorias Stora Enso Eesti AS Imavere Saeveski, väikeettevõtete kategoorias Kabala Agro osaühing, eduka noore ettevõtte kategoorias OÜ Agritech ja ja piirkonna edendaja kategoorias OÜ Veskisilla.
�
Siseturvalisuse vabatahtliku tegevuse toetamiseks eraldati 10 000 eurot
Siseturvalisuse vabatahtliku tegevuse 2014. aasta toetusprogrammi rakendamiseks eraldas Siseministeerium Järva maavalitsusele 10 000 eurot. Taotluste vastuvõtu toetuse saamiseks kuulutas maavalitsus välja 24. oktoobril. Vormikohased taotlused tuleb maavalitsusele esitada hiljemalt 14. novembriks.
�
Novembrikuu teisel pühapäeval tähistame isadepäeva
Eesti Naislaulu Selts ja Eesti Naisliit kutsuvad Isadepäeva pidulikule kontserdile „Isa suudab”, mis toimub 9. novembril kell 12 Estonia kontserdisaalis.
Isadepaev Estonias.jpg�
Päästeamet: kena küünlaleek ei tohi põhjustada traagilist tuleõnnetust
Kätte on jõudmas aasta pimedaim aeg. On täiesti loomulik, et ajal, mil hommikul kodust lahkudes ja õhtul koju minnes on pime, süüdatakse elamise hubasemaks muutmiseks tihti küünlaid. Kindlasti tuleb seda tehes pidada meeles, et iga elav tuli võib olla ohtlik.
Häid jõule!�
Eestimaa gümnaasiuminoored võistlevad kirjandi kirjutamise oskuses
Reedel, 31. oktoobril kell 10.00 koguneb paarkümmend gümnaasiumide noort Vargamäele, et tähistada kirjanik Anton Hansen Tammsaare järjekordset loomingulist tähtpäeva. Nimelt möödub sel aastal romaani „Põrgupõhja uus Vanapagan“ esmailmumisest 75 aastat. Kirjandi kirjutajaid on üle Eesti, sh näiteks Hiiumaalt.
vargamae.JPG�
ERR uudis: Paides võeti puulehtede koristamisel appi eritehnika
Igasügisene nuhtlus - puulehtede koristamine - polegi nii tüütu, kui appi võtta tehnika. Nii on tehtud Järvamaa pealinnas Paides, kusjuures lehekoristusele kuluv vaev ja aeg on vähenenud lausa kolmekordselt.
Video
TV3 uudis: Lauljad esinevad koolides kiusamise vastase loengu ja kontserdiga
Tuntud Lauljad Helen Adamson ja Margus Vaher ning lehepilli mängija Erki-Andres Nuut ja Tenfold Rabbiti trummar Oliver Rõõmus esinesid Koigi Koolis esimese avaliku koolikiusamise vastase loengu ja kontserdiga, millega jõutakse koolilasteni üle Eesti.
Video
Naiskodukaitse kutsub kuduma Ukraina toetuseks
Kudumeid saab ööpäev läbi viia Järva maleva staapi Türil (Väike-Pärnu 6b). Kudumeid oodatakse on 5. detsembrini, siis jõuavad naiskodukaitsjad pakid kokku koguda, komplekteerida ja aasta kõige pidulikumateks pühadeks ehk jõuludeks Ukrainasse saata.
Kuduma.jpg�
Algasid Paide tänavavalgustusprojekti ehitustööd (pildid)
Täna algasid Paide tänavavalgustusprojekti ehitustööd. Esimesed kaevamised tegi ehitaja AS Leonhard Weiss Energy Reopalu kalmistu taga paiknevate garaažide juures, liikudes sealt edasi Pärnu tänavale suunaga algselt Reopalu ringi ning pärast Raudtee tänava poole.
ehitustood.jpg�
Töötukassa Järvamaa osakond kutsub teabepäevale
12. novembril kell 11 toimub Töötukassa Järvamaa osakonna karjääriinfotoas tööandja Lassila & Tikanoja OY teabepäev. Tööd pakutakse erinevat laadi puhastusteenindajatele, tööle asumisel nõutav soome keele oskus.
Töötukassa logo�
Järvamaa Võrkpalliklubi võrkpallimeeskond kutsub toetajaid kaasa elama
Pühapäeval, 2. novembril algusega 16 toimub Eesti karikavõistluste veerandfinaali teine kohtumine.
02.11.jpg�
Osaluskogude Sügiskool pakkus emotsioone
25. oktoobril toimus Järvamaa Osaluskogude – noortevolikogude, õpilasesinduste ning Järvamaa Noortekogu noortele Sügiskool ehk mitu kvaliteetset koolitust. Sügiskooli korraldas Järvamaa Noortekogu.
sk7.jpg�
Albu valla lapsed tõid animafilmifestivalilt peapreemia
Priit Pärna Animafilmifestival (PPAFF) sai alguse 2012. aastal Tapal ning kutsuti ellu rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti animafilmirežissööri, Tapa linna aukodaniku Priit Pärna auks. Tänavu toimub PPAFF kolmandat korda ning kestab 13. oktoobrist 2. novembrini. Kavas on seitse omanäolist filmiprogrammi, alafestivalid põnevates näitamiskohtades, animatsioonitöötoad ning rahvusvaheline konkurss.
ppaff.jpg�
Paide kirik avab hingedepäeval uksed
Paide Püha Risti kirik avab oma uksed hingedepäeval, 02. novembril alates 16.00 kuni 19.00, et soovijatel oleks võimalus mälestada oma lahkunud lähedasi ning süüdata mälestusküünal.
paide_kirik14.jpg�
Noortekeskustes üle Järvamaa saab osaleda tasuta huviringides
Lisaks koolides pakutavatele huviringidele saavad noored osaleda ka noortekeskuste huviringides.
KENK logo�
Vodja Individuaalõppekeskuse projekt "Õppimine koos hobusega"
Rocca al Mare Kooli Vodja Individuaalõppekeskuse kõrvale loodud MTÜ VAU osaleb Euroopa Majanduspiirkonna finantsmehhanismi 2009-2014 programmis "Mõisakoolid - säilitamine läbi kasutamise" arendusprojektis.
vodjakool.jpg�
XIX Järvamaa poiste laulupäev ootab osalema
XIX Järvamaa poiste laulupäev toimub 25. novembril algusega kell 10.00Roosna-Alliku põhikoolis.
poiste_laulupaev14.jpg�
Ülevaade Paide linna sotsiaaltoetustest 2015. aastal
Ülevaade Paide linna sotsiaaltoetustest 2015. aastal.
Paide raekoda, foto: Anu Ansberg�
Järvamaa aasta tervisetegu 2014 on Järva-Jaani Võllaste Disc Golfi park
Järvamaa Tervisenõukogu otsustas, et Järvamaa aasta tervisetegu 2014 on Järva-Jaani Võllaste Disc Golfi* park, mille rajamise eestvedajad olid Järva-Jaani vallavanem Arto Saar ning ala asjatundjad Anti Orgla ja Harri Reimand. Raja valmimist toetasid mitmed ettevõtted ja vabatahtlikud.
Disc Golf 450.jpg�
Pisikesed vallakodanikud koos vanematega olid kutsustud Türi vallavanema vastuvõtule
Valla sünnipäevanädal toimus uudse ettevõtmisena vallavanema vastuvõtt Türi vallas möödunud aasta oktoobrist kuni k.a septembri lõpuni sündinud beebidele ja nende vanematele.
beebide_vastuvott.jpg�
Enampakkumisteade
Riigivaraseaduse § 58 lõike 1 ja Järva maavanema28.10.2014. a korralduse nr 1-1/2014/511 alusel müüb Järva Maavalitsus avalikul kirjalikul enampakkumisel järgmised Järva maakonnas asuvad kinnistud:
�
Liikumissarja "Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa" XI etapp ootab osalema
Pühapäeval, 9. novembril algusega kell 12 toimub Imaveres mardipäeva kõnd-jooks, mis on ühtlasi liikumissarja "Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa" 11. etapp. Osale ise ja kutsu ka sõber liikuma - liikumine on elu!
2014 LSHJ mardipaeva jooks-kond.jpg�
Valmis 10 Järvamaad tutvustavat videoklippi
SA Järvamaa Arenduskeskus tellimusel valmis 10 Järvamaad tutvustavat videofilmi. Klipid loodi projekti „Järvamaa kui reisisihi tuntuse tõstmine“ raames, mille eesmärk on näidata ja tutvustada Järvamaad kui terviklikku turismipiirkonda ning suurendada piirkonna tuntust.
klipp.jpg�
Sargvere mõis kutsub jõulumaale
Detsembri kahel esimesel töönädalal, 1.-5.ja 8.-12. detsembril saab külastada Sargvere mõisa jõulumaad „Kunksmoor ja sõbrad”.
sargvere_joulumaa (2).jpg�
Koigist algab üle-eestiline koolikiusamise vastane kampaania „Ei kiusamisele“
Lauljad Helen Adamson ja Margus Vaher ning lehepilli mängija Erki-Andres Nuut ja Tenfold Rabbiti trummar Oliver Rõõmus esinevad homme, 28. oktoobril Koigi mõisas Koigi Kooli õpilastele. Tegemist on esimese avaliku koolikiusamise vastase loengu ja kontserdiga, millega jõutakse koolilasteni üle Eesti.
adamson.jpg�
Kokkuvõte 24. oktoobri Järvamaa Omavalitsuste Liidu üldkoosolekust
24. oktoobril Järva-Jaani vallas toimunud JOLi üldkoosolekul otsustati saata liidu 2015. aasta liikmemaksu ja eelarve eelnõu liikmetele arvamuste ja ettepanekute tegemiseks ning ei toetatud ettepanekut muuta Põhja-Eesti Turismi põhikirja eesmärgiga lõpetada Harjumaa Omavalitsuste Liidu asutajaõigused ja -kohustused PETi tegevuses.
JOLi logo jpg�
Järvamaa Omavalitsuste Liidu üldkoosoleku liikmed külastasid E-Piima
Reedel külastasid Järvamaa omavalitsusjuhid Järva-Jaanis asuvat piimatööstusettevõtet E-Piim, ettevõtet tutvustas ja ringkäigu tegi juhatuse esimees Jaanus Murakas.
EPIIM. Foto Helje Mets.JPG�
Noorteühing Eesti 4H peab sünnipäeva ja tunnustab tublisid
Täna, 25. oktoobril toimub Rahvusooperis Estonia noorteühing Eesti 4H pikaajalise traditsiooniga tunnustusüritus „Kiidupäev“, kus tänatakse aktiivseid 4H-kaid.
4H logo.jpg�
Siseturvalisuse vabatahtlikud organisatsioonid saavad toetust taotleda
Järva maavalitsus kuulutab välja taotluste vastuvõtu toetuse saamiseks siseturvalisuse vabatahtliku tegevuse 2014 aasta toetusprogrammist. Toetust saavad taotleda siseturvalisuse valdkonnas tegutsevad vabatahtlikud organisatsioonid. Vormikohased taotlused tuleb maavalitsusele esitada hiljemalt 14. novembriks.
�
Paides toimub üleriigiline kiirmaleturniir
Juba neljandat aastat järjest kogunevad üle Eesti maletajad Paidesse, et mõõtu võtta kiirmales. Võistlus kuulub maleturniiride sarja „Kodumasinad", mille koondauhinnad on välja pannud Eesti Male Toetusühing.Foto: Priit Värk
kiirmale.jpg�
Päästeamet: kella keerates kontrolli ka oma suitsuandurit
Sel nädalavahetusel, mil Eesti läheb üle talveajale, soovitab Päästeamet kontrollida ka oma suitsuandurit.
Tuleohutuskampaania 2013�
Arvamusfestivali toetus võib tõusta viiekordseks
Täna Järva-Jaanis toimuval Järvamaa Omavalitsuste Liidu üldkoosolekul tuleb muuhulgas arutlusele organisatsiooni 2015. aasta eelarve, mille eelnõus on ettenähtud Arvamusfestivali toetuse kasv seniselt tuhandelt eurolt viie tuhande euroni ning vahendid nii Järvamaa kohaturundusprogrammi väljatöötamiseks kui ka infoportaali jarva.ee kaasajastamiseks.
JOLi logo jpg�
Tervisepäev Türil ootab osalema
Järva Diabeetikute Selts ja Järva Reumaselts kutsuvad tervisepäevale, mis toimub 27. novembril algusega kell 16.30 Türi kultuurikeskuses.
Tervisepäev�
Uuringu järgi oli mullu novembris Eestis 4395 arsti ja 7428 õde
Tervise Arengu Instituudi tehtud tervishoiutöötajate uuringu järgi töötas 2013. aasta novembris Eestis 4395 arsti ja 7428 õde. Arstide seas oli kõige enam perearste, anestesioloogia- ja intensiivraviarste ning günekolooge – vastavalt 942, 299 ja 296 arsti.
�
Tervishoiutöötajate palgauuring: alla alammäära tasustatud ametikohtade arv on vähenenud
Osalise ja täistööajaga töötavate arstide keskmine brutotunnipalk ilma lisatasudeta oli tänavu märtsis 10,12 eurot, õendustöötajatel 4,98 eurot ja hooldajatel 2,74 eurot, näitab Tervise Arengu Instituudi iga-aastane tervishoiutöötajate palgauuring.
�
Järvamaa turismiasjalised kogunesid Vana-Veski puhkekeskuses
Kolmapäeval, 22. oktoobril, said Vana-Veski puhkekeskuses kokku 20 turismiasjalist, et pidada nõu, kuulata teiste kogemusi ning võtta vastu turismimõtteid ning -uudiseid, mis esinejatel pakkuda oli.
turismiasjalised (1).jpg�
Türi vallal on uus veebileht
Uus Türi valla veebileht on nüüd samal platvormil, mis enamikel omavalitsustel. Vallavanem Pipi-Liis Siemanni sõnul on uus koduleht kodanikule loogilisem kasutada, kuna valdkonnad on selgelt välja toodud.
tyri_tort.jpg�
Huvihariduse toetust saab üle paarikümne Paide pere
Tänaseks on Paide kolme- ja enamalapseliste perede huvihariduse toetusavaldusi laekunud linnavalitsusse 26.
Paide raekoda, foto: Anu Ansberg�
Koeru vallavalitsus kuulutab välja konkursi abivallavanema ametikohale
Nõuded kandidaadile on: kõrgharidus, soovitavalt ehitus- või planeerimisalane; vähemalt 1aastane juhtimiskogemus või 2aastane töökogemus ametiasutuse või ametikoha töövaldkonnas; arvuti kasutamise oskus (MS Word, Exel, Outlook, PowerPoint, AutoCAD, Postipoiss); eesti keele valdamine kõrgtasemel, kasuks tuleb võõrkeelte valdamine; kohusetundlik suhtumine töösse, väga hea suhtlemis- ja koostööoskus, tehniline taip ning B kategooria autjuhilubade olemasolu.
Koeru_valla_vapp.jpg�
�
  Foorum
�

09.10.2014 Kassi pilte võimalik näha siit...
09.10.2014 Kassi pildid
08.10.2014 Leitud isane kass Paidest
19.09.2014 tantsubändid
11.07.2014 Kaugbussiliin 572 (Tallinn-Paide-Põltsamaa-Tartu-Räpina-Värska-S

Palume Järvamaa Infoportaalist võetud andmete kasutamisel viidata jarva.ee!
Portaali videod:
Mida teha Järvamaal? Jaan Pehk käis Türi Loovuse Vabakoolis hingamas
!Viimane tänavaküsitluse video
Ettevõtluspäev 14
Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa 2014
Isadepäev Paides

Kalender
 
  Kalender
�
November 2014 TagasisEdasi
 
E T K N R L P
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Täna 01.11.2014
 
18:00
 
18:00
 
17:00
 
11:00
 
09:00
Homme 02.11.2014
 
19:00
 
16:00
 
15:00
 
11:00
 
00:00

  Teated
�
Tervisepäev Türi kultuurikeskuses
27.11.2014 16:30
XIX Järvamaa poiste laulupäev Roosna-Allikul
25.11.2014 10:00
Järvamaa põhikoolide turniir 2014 Roosna-Alliku rahvamajas ja koolimajas
18.11.2014 10:30
Mälestuskontsert EELK Türi Püha Martini kirikus
16.11.2014 15:00
Järvamaa mess Paide kultuurikeskuses (14.-15.11.2014)
14.11.2014 10:00
Põhja-Eesti turismiettevõtjate ja Järvamaa ettevõtjate tunnustamine Türi kultuurikeskuses
13.11.2014 15:30
Põhja-Eesti turismikonverents Türi kultuurikeskuses
13.11.2014 11:00
Kärjääripesade päev Paide kultuurikeskuses
12.11.2014 14:00
Võistlus "Järvamaa tubli kaarditundja" Retla Koolis
12.11.2014 12:00
eabepäev Töötukassa Järvamaa osakonnas
12.11.2014 11:00
Järvamaa planeeringupäev maavalitsuses
12.11.2014 09:00
Seminar „Põhikooli lõpetaja teadlikult ellu“ Roosna-Alliku põhikoolis
11.11.2014 11:00
Järvamaa ettevõtluspäev Paide kultuurikeskuses
11.11.2014 09:30
Järvamaa ettevõtlusnädal (10.-15. november)
10.11.2014 09:00

  Ilm Järvamaal
�


Doktor Proktori
Karin ja Pearu
Aastalõpupidu 2014
Eesti Kontsert 2014 Paides
Kuupoiss
Kama
Novembrilaat 2014
Ott Sepp stand-up
Memory 2015
Brüsseli kapsas
Paide Rock 45
Tooliklubi 2014
Ruumide rent
Klaverikontser
Vana õngitseja
Kirsitubakas
Lovesong
12 kuud
J�rvamaa Infoportaal Tel: +372 385 0400 e-post: portaal(at)jarva.ee

Galerii Videod Foorum Kuulutused Kontakt KKK Avalehele