JOVL
JOVL
jovl
J�rvamaa Infoportaali logo
Foto:Helje Mets

   
 
  Uudised
  Teated
  Haridus
  Kultuur
  Sport
  Noored
  Turism
  Meedia
  REKLAAM

Küsitlus
shadow

Rajaleidja
A.H.Tammsaare muuseum
Ühendus Weissenstein
MTÜ Järvamaa Spordiliit
paide_kultuurikeskus
Kuma raadio
Raudteemuuseum
Järvamaa Ühistranspordi Keskus MTÜ
Järvamaa Kogukonnafond
Väätsa Prügila
KÜSK
Järvamaa Keskraamatukogu
Järvamaa Haigla
Ajakeskus Wittenstein
Eesti Punane Rist Järvamaa Selts
Maale elama
SA Kesk-Eesti õppe- ja kompetentsuskeskus
Maanteeinfo
Sargvere mõisNupud
 
l1
  Uudised
l3
Animafestivali PPAFF 2015 alafestival Kino maale Türi Kultuurikeskuses
Priit Pärna Animafilmifestival sai alguse 2012. aastal Tapal ning kutsuti ellu rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti animafilmirežissööri Priit Pärna auks. Tänavu toimub PPAFF neljandat korda ning kestab 12. oktoobrist 1. novembrini. Sel hooajal kannab PPAFF EFFE kvaliteedimärki.
Priit_Parna_4_animafilmifestival_ehk_PPAFF_2015.jpg�
Järvamaa Kutsehariduskeskus osaleb digitaalset õppevara arendavas rahvusvahelises projektis
Kesk-Läänemere piirideülene projekt on seadnud eesmärgiks propageerida hügieeni puudutavate teadmiste ja õppimisvõimaluste arendamist nii tervishoiu kui puhastusteeninduse valdkonnas.
Järvamaa Kutsehariduskeskuse esindus Järvamaa messil 2011, foto: Anu Ansberg�
Omavalitsustele laekunud tulumaks on tänavu kasvanud 6,42%
Tänavuse kolme kvartali lõikes on maakonna omavalitsustele kõige olulisemaks tuluallikaks olev füüsilise isiku tulumaksu laekunud 6,42 protsenti rohkem võrreldes mullusega.
Vapp uudise juurde.jpg�
Müügile saabusid Paide kultuurikeskuse aastalõpupeo piletid
Aastalõpupidu toimub Paide Kultuurikeskuses 19. detsembril. Piletid saadaval Paide Kultuurikeskuse kassas, Piletilevis ja Piletimaailmas kuni 14. novembrini hinnaga 23€, alates 15. novembrist hinnaga 25€.
aastalopp.jpg�
Laupa kooli kokkutulek ootab osalema
Laupa kooli vilistlaste ja töötajate kokkutulek toimub 17. oktoobril algusega 16.00. Osalustasu 15. oktoobrini 12€. Kõik on lahkelt palutud!
laupa_kool�
Rahvusooper Estonia täidab Paide Kultuurikeskuse muusikaga
Rahvusooper Estonia täidab 14. oktoobril Paide Kultuurikeskuse kogu päevaks muusikaga. Päev algab kontserdiga kõige pisematele, pealelõunal etendub kahel korral Don Quijote romaanil põhinev muusikal Mees La Manchast.
beebid.jpg�
Laupa kool viis ka sõbrad jooksma
2.- 5. oktoobrini viibis Laupa koolis külas Saksamaa Rosenheimi kooli esindus: 12 õpilast ja 2 õpetajat. Koostöö Rosenheimi, Laupa ja Võru põhikooli vahel on kestnud juba üle kümne aasta.
IMG_3256.JPG�
Järvamaa Rajaleidja akadeemia "Iga inimene heliseb!" tuleb taas
Järvamaa Rajaleidja akadeemia „Iga inimene heliseb!“ toimub 20. oktoobril Paide kultuurikeskuses. Akadeemias keskendutakse erinevatele teemadele, mille eesmärgiks on aidata laste ja noortega tegelejatel märgata ja arvestada ümbritsevate inimeste ja iseenda erilisust ning helisemist.
akadeemia.jpg�
Maaeluminister kohtub Järva- ja Viljandimaa põllumeestega
Maaeluminister Urmas Kruuse kohtub täna Väätsal põllumeeste esindusorganisatsioonidega ning külastab piimatootmisi Järva- ja Viljandimaal.
kruuse.JPG�
Järva maavanem kuulutas välja konkursid parimate ettevõtete ja turismiarendajate tunnustamiseks
Järva maavanem Alo Aasma kuulutas välja konkursid „Järvamaa parimad ettevõtted 2015“ ja „Järvamaa parimad turismiarendajad 2015“. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 22. oktoober 2015.
Tunnustamine 450.JPG�
Septembris sündis Järvamaal 32 last
Järvamaa peredesse sündinud 32 lapsest olid 15 poisid ja 17 tüdrukud. Sündis üks paar kaksikuid.
Jarva maavalitsus uudiste juurde.jpg�
Andmekaitse Inspektsioon tunnustas Türi Vallavalitsust
Andmekaitse Inspektsioon korraldas ka käesoleval aastal kohalike omavalitsuste veebilehtede seire. Kontrolliti 213 kohaliku omavalitsuse veebilehti, vaadates, kas ja kuidas seal on seadusega sätestatud alustel teave avaldatud ning kuidas on tagatud isikute eraelu kaitse.
tyri_kodukas.jpg�
Hõimupäevad Järvamaa muuseumis
Kaunis tava tutvustada oktoobrikuu kolmandal nädalal hõimurahvaid ja nende kultuure sai alguse juba 1931. aastal, kuid katkes nõukogude ajal. 1988. aastal traditsioon taaselustati ning 2011. aasta märtsis võeti Riigikogus vastu otsus tähistada hõimupäeva oktoobrikuu kolmandal laupäeval riikliku tähtpäevana, mil heisatakse riigilipud.
hoim.jpg�
"Lõikuspeo" piletid saabusid müügile
Laupäeval, 17. oktoobril esietendub Sääsküla (Ambla vald) vana sigala põhuhoidlas Arlet Palmiste uus humoorikas näidend „Lõikuspidu“. Lavastust mängitakse vaid kahel korral 17. ja 18. oktoobril algusega kell 15.
plakat.jpg�
Paide-Türi Rahvajooksul võidutses Roman Fosti
Täna peeti 34. Paide-Türi rahvajooks kus ilus ilm ning tuntud võistlus hea korraldusega meelitas kohale hulga osavõtjaid. Paide-Türi distantsil oli 866 ja Kirna-Türi distantsil 1679 finišeerijat. Koos lastejooksude oli lõpetajaid 3700. Foto: Maarja Trauss
roman.jpg�
Lugemise kunst, elamise headus
Kas teie teate, kuidas Juhan Liiv lugema õppis? Või kui pikkade luuletuste väljamõtlemist võis ta endale lubada? Vastused saab Türi Ühisgümnaasiumist, kus 16. oktoobrini on avatud näitus „Lugemise kunst, elamise headus“.
naitus.JPG�
Ettelugemiskonkursi „Muusika lasteraamatutes” kokkuvõte
1.oktoobril toimus Järvamaa Keskraamatukogus maakondlik ettelugemiskonkurss „Muusika lasteraamatutes”.
ettelugemispaev.JPG�
Ajaloopäev ja -konverents "Vaali Vabariik 110 – Eesti omariikluse mõtte eellugu" (video)
29. septembril 2015 toimus Järvamaal Koigi ja Koeru vallas ajaloopäev ning –konverents „Vaali vabariik 110 – Eesti omariikluse mõtte eellugu".
Vaali 110 450.JPG�
Järvamaa omavalitsusjuhid lähevad õppereisile Hispaaniasse
Hispaanias viibitakse Castilla-Leóni piirkonna Valladolidi provintsis. Õppereisi eesmärgiks on tutvuda väikeettevõtluse edendamisega selles piirkonnas, kogukonna ja omavalitsuste koostööga, avalike teenuste osutamise ning ELi vahendite kasutamisega.
JOLi logo jpg�
Järvamaa koolinoorte sügiskrossi tulemused
30. septembril toimus Aravete Kangrumäel Järvamaa koolinoorte sügiskross 2015, kus osales 277 õpilast 15 koolist.
kross.jpg�
6. oktoobri Maakonnatunnis räägitakse Järvamaa Rajaleidja keskuse tööst
Teisipäeval, 6. oktoobril kell 13.00 Kuma raadios algava maakonnatunni külalisteks on Järvamaa Rajaleidja keskuse juht Eve Siilak, eripedagoog Elo Siska ja karjääriinfo spetsialist Kätlin Merisalu. Saates tuleb juttu keskuse aastasest tööst ja koostööst maakonna haridusasutustega.
Rajaleidja september 2015.JPG�
Lavakunstikooli tudengite diplomilavastus jõuab aasta lõpul Paidesse
Eile kohtusid Paide linnapea Siret Pihelgas ja Rahvusooper Estonia peadirektor Aivar Mäe Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikooli osakonnajuhataja Peeter Raudsepaga, et arutada Paide linna ja lavakooli vahelist koostööd. Foto lavastusest "Ekke Moor", peaosas Paide noormees Karmo Nigula
VATekkemoor_670.jpg�
Järvamaa valib esmakordselt aasta isa
Naiskodukaitse Järva ringkond, Kaitseliidu Järva Malev ja Järva Maavalitsus kuulutavad esmakordselt välja konkursi „Järvamaa aasta isa“. Kandidaate saab esitada kuni 18. oktoobrini.
Isadepäev Paides 2014.JPG�
Karjääripesade päev ootab osalema
Järvamaa Rajaleidja keskuse teatel toimub esimene karjääripesade päev 15. oktoobril kell 12-16 Roosna-Alliku põhikoolis. Osalema oodatud on maakonna 9.-12. klasside õpilased koos karjäärikoordinaatorite/õpetajatega.
pesad.jpg�
Aasta terviseteo kandidaate oodatakse 15. oktoobriks
Järva Maavalitsus ja Järvamaa Tervisenõukogu kuulutavad välja konkursi Järvamaa Aasta Tervisetegu 2015. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 15. oktoober.
Terviseteo auhind 450.JPG�
Paide mänguväljakute atraktsioonid läbivad uuenduskuuri
Sel nädalal sai Ehitajate tänava laste mänguväljaku atraktsioonid uute vastu välja vahetatud. Paide linnavalitsuse keskkonnanõuniku Tiina Kivila sõnul algas uuendamine juba eelmisel aastal.
valjak.jpg�
Paide gümnaasiumil on uus õpilasesinduse president
1. oktoobril valisid Paide Gümnaasiumi 7.-12. klasside õpilased ning kooli töötajad õpilasesindusele uue presidendi. Kandidaatideks olid kaks kümnenda klassi õpilast - Sander Savisaar ja Crislyn Saviste. Lisaks oli mõlemal kandidaadil seljataga kolmeliikmeline tiim, kes aitas nädala jooksul korraldada valimiskampaaniat.
sander.jpg�
ROUTE jõudis Paide gümnaasiumisse
Paide gümnaasium võõrustas Erasmus+ projekti ROUTE (Reinventing Outdoors and Entrepreneurship) raames külalisi partnerriikidest Portugalist, Kreekast ja Rootsist. Terve nädal 27. septembrist 3. oktoobrini oli täis põnevaid tegevusi koolis, linnas ja rabas.
ROUTE.JPG�
Järvamaa arenduskeskuses alustab täna tööd noorte ettevõtlikkuse ja majandusõpetuse maakondlik koordinaator Reelika Lepik
Arenduskeskuse juhataja Katrin Puusepp ütles Järvamaa infoportaalile, et koordinaatori peamisteks tööülesanneteks on nõustada, inspireerida ning motiveerida maakonna haridusasutuste töötajaid, noori ja lapsevanemaid. Foto: Ants Leppoja/Järvamaa Südamaa FB leht
reelika.jpg�
Rahvajooksul osalejad saavad stiilse ja orignaalse medali
Tavapäraste masstoodanguna valmistatud medalite asemel on Paide-Türi Rahvajooksu korraldajad otsustanud panustada rohkem ja tellinud erikujundusega raskest metallist medali. Medalil on graveeritud tekst: Viking Window 34. Paide-Türi Rahvajooks. Foto: Ly Menov
medal.jpg�
Türi valla aumärgiga tunnustatakse tänavu viie inimese tegemisi
Türi Vallavalitsus otsustas tänasel, 30. septembri istungil anda Türi vallale osutatud silmapaistvate teenete ning valla huvides pikaajalise tegutsemise eest Türi valla kuldsed aumärgid kolmele isikule.
Türi linna silt�
Türi lasteaeda asub juhtima Kaia Iva
Türi Vallavalitsus kinnitas tänasel istungil alates k.a 1. oktoobrist Türi Lasteaia direktori kohusetäitjaks Kaia Iva. Iva täidab juhi kohuseid kuni lasteaia direktor Sirle Võtti lapsehoolduspuhuselt naasemiseni.
kaia_iva.JPG�
Paide linna 724. sünnipäev Wabalinna majas
Palju õnne! Täna saab Paide 724 aastaseks. Sel puhul toimub õhtul Wabalinna majas väike tähistamine. Wabalinna maja uksed avatakse kell 17. Avatud on wabakohvik.
Paide724_plakat2.jpg�
Paide Kuningate stipendiumi pälvisid Urmas Jõgi ja Peeter Oja (pildid)
Eile andsid Paide kuningad üle kaks järjekordset stipendiumi inimestele, kes on Paidele ja/või Järvamaale üle-eestilist positiivset tuntust kogunud. 200-eurose rahapreemia pälvisid tänavu ettevõtja Urmas Jõgi ning näitleja Peeter Oja.
jogi.jpg�
Palju õnne, Paide linn! Keskväljaku südamekett täna kell 12.00!
Täna, 30. septembril tähistab Paide linn oma 724. sünnipäeva. Linnaõigused anti linnuse jalamile rajatud asulale 1291. aastal. Nii nagu ka eelmisel aastal, saab ka nüüd tulla ja teha kodulinnale sünnipäevakallistus Paide Keskväljakul. Paide linnarahvas ja lapsed moodustavad ümber Keskväljaku südame kuju ning teevad koos linnapeaga oma naabritele pai. Foto: Kaspar Pokk/ Kanal 2
sydamekett.jpg�
ERR uudis: Järvamaal meenutati 110 aasta möödumist Vaali Vabariigi väljakuulutamisest
Järvamaal Päinurmes toimunud ajaloopäeval meenutati 110 aasta möödumist Vaali Vabariigi väljakuulutamisest, mis tähistab üht olulist etappi Eesti omariikluse kujunemise loos.
Video
Linna aukodanik Aivar Mäe sai kultuurikeskusesse omanimelise tooli
Täna kinnitati Paide Kultuurikeskuse suures saalis ühele toolile Aivar Mäe nimesilt kui Paide linna aukodanik.
mae.jpg�
Toimiv spordiklubi ja kutsega treener loob eelduse õigeks treeninguks
Käes on sügis ja kooliaasta alanud, peale koolitunde on lapsel soovitatav tegeleda oma hobidega, kas käia sporti tegemas, muusikakoolis või käsitööringis. Kõik eespool nimetatud tegevused arendavad last ja annavad edaspidiseks eluks vajalikke teadmisi ning oskusi. Millise harrastuse just igaüks valib, sõltub paljustki lapsevanemast, sest ega noor inimene oskagi ju alguses midagi tahta. Läheb sinna, kuhu vanema soovitavad, kuhu kutsutakse või kus on ees juba sõbrad-tuttavad.
Treener pilt.jpg�
Paide vapimärgi kavaler Jaan Meikup tegi heateo Paide andekatele lastele
Paide linna sünnipäeva pidulikul aktusel teatas linna vapimärgi kavaler, Paide Masinatehase juht Jaan Meikup, et kinkis tunnustusega kaasas käinud preemiaraha 350 eurot Andeka Lapse sihtkapitalile. Foto: Maarja Trauss/ Kuma raadio.
meikup.jpg�
Evely Kaasiku head jooksud maailma tippkonkurentsis
Otepääl toimus riikide orienteerumiskoondiste võistlus Euromeeting, mis oli osalenud koondistele esimeseks ettevalmistavaks võistluseks orienteerumise 2017.a maailmameistrivõistlustele, mis toimuvad Eestis. Osales ligi 170 sportlast 15 riigist. Kolmepäevasel võistlusel startisid võistlejad kolmel distantsil- sprindis, tavarajal ja lühirajal. Eesti koondisse kuulusid ka Järvama orienteerumisklubi JOKA orienteerujad Evely Kaasiku ja Sigrid Ruul (pildil).
MM2015_Evely Kaasiku&Sigrid Ruul.JPG�
Laupa õpilased kohtusid 15 Eesti riigipeaga
Tarkusepäeval, 1. septembril, saatsid Laupa põhikoolis 15 esimeses klassis alustavat koolijütsi kooliteele 15 endist Eesti Vabariigi riigipead. Eesti Muinsuskaitse Seltsi esimehe Peep Pillaku koostatud näitus Eesti riigipeadest kuni Eesti Vabariigi taasiseseisvumiseni on olnud juba kuu aega Laupa koolis õpilastele ja lastevanematele tutvuda.
IMG_3207.JPG�
Järvamaa Kutsehariduskeskuses õppivad koolinoored tulid rahvusvahelisel künnivõistlusel auhinnalistele kohtadele
Laupäeval, 26. septembril kündsid Olustveres võidu 27 noort. Võisteldi tavaatradega kõrrekünnis. Võistlejaid oli kuuest riigist: Eestist, Lätist, Poolast, Sloveeniast, Inglismaalt, Austriast ning Luxemburgist.
kynni.jpg�
�
  Foorum
�

11.09.2015 tere
07.09.2015 Hinna parandus
07.09.2015 Üürida 3-toal korer Paides, tule vaatama sel laupäeval
07.09.2015 Üürisoov Paides
06.09.2015 Soovin üürida korterit

Palume Järvamaa Infoportaalist võetud andmete kasutamisel viidata jarva.ee!
Portaali videod:
Kalamatsi meierei
!Viimane tänavaküsitluse video
Segapaaristurniir
KINO
Synna10
Peetrike

Kalender
 
  Kalender
�
Oktoober 2015 TagasisEdasi
 
E T K N R L P
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Täna 06.10.2015
 
20:00
 
18:00
 
13:00
 
09:00
 
00:00
Homme 07.10.2015
 
20:10
 
18:00

  Teated
�
Jõuluaeg Eesti Piimandusmuuseumis (3.-16. detsember)
03.12.2015 10:00
Maakondlik inimeseõpetuse ainepäev põhikoolide õpilastele Paide Gümnaasiumi aulas
19.11.2015 11:00
Etlusvõistluse "Ellen Niiduga Midrimaal" Järvamaa voor Paide Gümnaasiumis
12.11.2015 11:00
Järvamaa 8. segapaaristurniiri I etapp Paide E-Piim spordihallis
25.10.2015 11:00
Mike Yeamani komöödia "Õnnenumbrid" Koeru kultuurimajas
24.10.2015 19:00
Ohutuspäev "Kaitse eite, aita taati" Aravete kultuurimajas
21.10.2015 11:00
Karjääripesade päev Roosna-Alliku põhikoolis
15.10.2015 12:00
Hõimuõhtu Imavere rahvamajas (kell 19-21)
14.10.2015 19:00
13.oktoobril kell 19.00 Järva-Jaani Kultuurimajas teatrietendus ÜLEVAATAJA
13.10.2015
Svjata Vatra 10. juubelikontsert Paide kultuurikeskuses
12.10.2015 19:00
Pidu ansambliga Põhja-Tallinn Koeru kultuurimajas
10.10.2015 21:00
Türi noortekeskuse 5. sünnipäev
10.10.2015 12:00
Kalju Lepiku luulevõistlus Aruküla mõisas
10.10.2015 10:00
10.oktoobril kell 12 Järva-Jaani järve ääres TIINA IDAVAINU SÜGISJOOKS
10.10.2015

  Ilm Järvamaal
�


Joala
Fenomen
Kuu peale
Bajadeer
Aastalõpp2015
John Lennon
Uued ruumid
Tammik
Svjatavatra
Seltskonnatants
Vorno ja oja
Oktoobrilaat15
Beebikontsert
Mees la manchast
Hortusmusicus
Miisu
Oktoobri lastehommik
J�rvamaa Infoportaal Tel: +372 385 0400 e-post: portaal(at)jarva.ee

Galerii Videod Foorum Kuulutused Kontakt KKK Avalehele